بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


روز دیگر با یکی از دوستانم در یک فروشگاه مواد غذایی سالم بودم و در حال قدم زدن در راهروها بودم که از او پرسید: “سلام سارا ، چرا قیمت شمع های موم زنبور عسل بسیار بیشتر از شمع های معمولی است؟” خوب ، باید اعتراف می کردم که او مرا در آنجا کوتاه کرده است. من شنیده ام که سوزاندن شمع های مومی بهتر از همکاران پارافینی آنها است ، اما نمی دانم دقیقاً چرا. اوهوم بسیار هیجان انگیز – من نمی توانستم صبر کنم تا به انتهای این مورد برسم! با کمی تحقیق به برخی اطلاعات واقعاً تکان دهنده دست یافتم که قطعاً ارزش وبلاگ نویسی را دارد …

قبل از اینکه توضیح دهم چرا شمع های موم زنبور عسل بسیار برتر هستند ، اجازه دهید ابتدا بینش و معایب جایگزین ها را به شما ارائه کنم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین یک محصول جانبی نفت است که پس از تولید بسیاری از دیگر فرآورده های نفتی رایج مانند گاز ، روغن ، روسازی و غیره باقی مانده است. سپس این ماده با یک سفید کننده 100٪ قوی سفید می شود و دیوکسین های سمی ایجاد می کند ، قبل از اینکه به صورت “جامد” تصفیه شود. پارافین با استفاده از مواد شیمیایی مختلف جامد کننده سرطان زا
شرکت های تولید کننده شمع موم پارافین می خرند و سپس مواد شیمیایی بافت دار مختلف ، رنگ های مصنوعی برای رنگ ها و عطرهای مصنوعی را اضافه می کنند.

وقتی رایحه های مصنوعی می سوزند ، فلوروکربن های سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این فلوروکربن ها به گیرنده های مجاری بینی ما که بو را تشخیص می دهند آسیب می رساند و در مدت زمان طولانی با “فرسوده شدن” توانایی کلی حس بویایی شما را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم به شمع های بوی قوی (یا خوشبو کننده های مصنوعی) و غیره نیاز دارند تا عطرهای دلپذیر را تجربه کنند!

آخرین ، اما مطمئناً کم اهمیت ، هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوخت مانند پارافین در خانه شما است ، که دوده سیاه منتشر می کند که دیوارها ، مبلمان و پرده های خانه شما را پوشانده و حداقل به طرز مطلوبی ریه ها و پوست شما را می پوشاند. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین ، با بوهای مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها ، باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات سینوس ها و ریه ها می شود. هرکسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین بسوزاند ، و نه کسانی که می خواهند از چنین مشکلاتی جلوگیری کنند.

امیدوارم این کار کمی خطرات پارافین را برای سلامتی ، خانه و محیط شما روشن کند. حالا بگذارید موم زنبور عسل و خواص باورنکردنی آن را به شما معرفی کنم.

موم زنبور عسل عزیز
سوزاندن شمع های موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. اولین موم زنبور عسل یونهای منفی تولید می کند که برای ما و هوایی که تنفس می کنیم مفید است و آلودگی ها را جذب می کند ، همانطور که آهن ربا پرکننده های آهن را جذب می کند. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که گرد و غبار ، فلس ، قالب و سایر آلاینده های هوا را در خود نگه می دارند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این امر یونها و آلاینده ها را به خاک می ریزد تا جارو شود یا گردگیری شود. پایین: سوزاندن موم در واقع هوای شما را تمیز می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند ، زیرا مواد مورد استفاده 100٪ تجدید پذیر است و در حالت اولیه ، حالت خام نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون ندارد. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی سویا و موم نخل شامل مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل مومی و سپس به شمع می باشد. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است زیرا پردازش آن حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی موم زنبور عسل را در اتاقی بدون تهویه سوزانید. در واقع ، بسیاری از افراد گزارش می دهند که شمع را در اتاق خواب به مدت حدود 30 دقیقه قبل از خواب به خواب راحت تری می رسانید. موم زنبور عسل ضد حساسیت است ، برای کسانی که آلرژی محیطی ، حساسیت و حتی آسم دارند مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا حد امکان ، فقط به یاد داشته باشید که قبل از هر بار استفاده فتیله های خود را کوتاه کرده و شمع را با قرار دادن فتیله در حوضچه مومی خود بجای دمیدن خاموش کنید ، زیرا هر دوی این روش ها از دود جلوگیری می کنند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی که شمع های مومی می دهند توسط همتایان پارافینی آن بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب زیاد موم ، موم زنبور عسل قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد و علاوه بر آن طیف نوری مشابه خورشید را منتشر می کند – چقدر فوق العاده است!

هزینه کلی

بنابراین برای پاسخ به سوال دوستم: اگرچه ممکن است هزینه اولیه بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، اما موم زنبور عسل بسیار طولانی تر می سوزد – دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بالاترین نقطه ذوب هر مومی است ، بنابراین بسیار کندتر می سوزد. هزینه سوزاندن یک پنس یک ساعت است ، موم زنبور عسل بسیار مقرون به صرفه تر از پارافین در طول زمان است.

شمع های مومی را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های موجود در این پوستر متعلق به The Beeswax Co. ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت است ، به صورت بین المللی ارسال می شوند ، و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص زنبور عسل باشید ، مومی که از مهر و موم اطراف هر سلول در لانه زنبوری به دست می آید. برخی از شرکتها موم خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و همچنان آنها را شمع “زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب ها را بخوانید. همچنین مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و سیم فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) نیز نداشته باشد و بوهای مصنوعی یا رنگهای شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم خالص باید بوی عسل بدهد و رنگ طلایی طبیعی داشته باشد.

بسوز عزیزم بسوزان!

دیدگاهتان را بنویسید