بهترین رژیم درمانی رژیم درمانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی بالینی


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی آن چیست؟ تناسب اندام یکی از دغدغه هایی است که بسیاری از افراد با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای رسیدن به اندامی زیبا و متناسب بوده اند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که می تواند باعث ناراحتی آنها شود و به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل یک سری رژیم های غذایی روزانه شامل وعده غذایی اصلی و تعدادی از غذاها است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است ، که با توجه به نیازهای روزانه هر فرد با توجه به انرژی و وضعیت جسمانی آنها سازگار است.

به طور کلی، بهترین رژیم درمانی آیا رژیم غذایی:

با مشاهده آن ، فرد مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را دریافت می کند و مجبور نیست گرسنگی را تحمل کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ، آمینو اسیدها ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تأمین می کند.

نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری ، کاهش وزن و افزایش شدید وزن تأمین می کند.

نحوه تنظیم رژیم درمانی و عملکرد آن

افراد برای درمان باید به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

دکتر مهدی شادنوش پس از تعریف نوع استخوان بندی ، وزن و قد را محاسبه کرده و با توجه به سن و جنس هر فرد ، برنامه مناسبی را برای وی تدوین می کند.

رژیم غذایی کاهش وزن مطلوب یا رژیم چربی در صورتی موثر خواهد بود که فرد آن را با دقت و در زمان تعیین شده تعیین کند متخصص تغذیه ، آن را دنبال کنید

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اساسی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماری های متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند برای کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمانهای رژیمی که م effectiveثر و حمایت کننده رفتاری هستند ، برای ترویج تغییرات طولانی مدت توصیه می کند.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با HbA1c در 5.7 تا 6.4 درصد و دیابت کامل در 6.5 درصد و بیشتر تشخیص داده می شود ، که نقطه عطفی است که در صورت عدم کنترل قند خون مشکلاتی مانند رتینوپاتی (از دست دادن بینایی) ایجاد می شود.
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت در صورت تشخیص زودهنگام با رژیم غذایی قابل درمان و برگشت پذیر هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل های ساده و علمی در مورد چگونگی غذا خوردن با پشتیبانی شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و متناسب با اهداف شخصی شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه ای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • بررسی یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • کاهش اعتیاد به مواد مخدر
 • برای جلوگیری از افزایش قند خون ، دیابت را با رژیم های دارویی هماهنگ کنید

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که رسیدن به هدف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را آشکار کرده است که در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی نقش اساسی دارند.

با پیاده سازی یک فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در کشف شیوه زندگی روزانه خود کمک کنیم و به شما کمک می کنیم با یک بدن هماهنگ به پیش بروید و از نیروی داشتن بهترین سطح سلامتی لذت ببرید. دکتر شادنوش با هدف ایجاد روند مثبت و شناسایی مشکلاتی که شما را از رسیدن به هدف دلخواه برای وزن شما باز می دارد ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دستیابی به بهترین رژیم غذایی در کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. وعده های غذایی را برنامه ریزی کنید و طبق درک غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا خوردن و هورمون ها را درک کنید
 4. تیروئید سالم
 5. برنامه ورزش
 6. تکنیک های انگیزشی و آگاهانه

بیماری های قلبی عروقی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مشکلات قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل هایی برای تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماریهای قلبی عروقی

اگرچه علم پشت سبک زندگی سالم در حال پیشرفت است ، اما تلویزیون و اینترنت ما را با اطلاعات گیج کننده و گمراه کننده در مورد آنچه بخوریم و چه کار کنیم بمباران کرده است.

دکتر شادنوش غذاها را از اسطوره ها و مواد کاذب جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که ضمن کاهش التهاب ، نیازهای فردی و شیوه زندگی شما را نیز برآورده می کند. او بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل مجدد کلسترول و تری گلیسیرید
 • داشتن نگرش مثبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند حساسیت غذایی ، سستی ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه بیماریهای گوارشی مستقیماً توسط رژیم غذایی ایجاد نمی شوند ، اما رژیم غذایی احتمالاً در فرایند التهابی که سیستم ایمنی بدن ، دستگاه گوارش و میکروبهای روده را به هم متصل می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار سفارشی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستم دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً با بهترین رژیم درمانی به شما کمک کند.

اصول بهترین درمان در بیماریهای گوارشی

در این رژیم تمرکز به شرح زیر است:

 • رژیم های ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم های کربوهیدرات خاص ، برای بیماری التهابی روده
 • برنامه ریزی غذایی برای آلرژی غذایی
 • خوردن روده و تزریق در منزل

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که به دلیل مزایای کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و اثبات شده ترین روش ها در تمام درمان های رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون ها را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان سوخت بسیار کارآمد و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند به شدت ضد التهاب باشد و شهرت آن به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از موقعیت ها رو به افزایش است. شواهد قوی و معتبر از مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمد:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلب و عروقی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهدی از مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک به هیچ وجه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً در افرادی که داروهای دیابتی مصرف می کنند ، همکاری نزدیکی بین پزشک و متخصص تغذیه وجود دارد. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین مناسب بودن و اهداف آن ارائه می دهد.

او سپس از تجربیات خود برای دستیابی به کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی انجام می دهد) به عنوان یک اهرم برای ساده سازی و تأثیرگذاری آن تا حد ممکن استفاده کرد. از پتانسیل های مشترک اجتناب کنید و پروتکل خود را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید