برای کوکی ها اجرا کنید: Wordle


من برای امروز با این واقعیت تصادفی شروع می کنم:

جالب هست! این مرا کنجکاو می کند که چند وقت یکبار از قارچ برای کارهایی مانند ساخت و ساز استفاده می شود و آیا ساختمان های شناخته شده ای از قارچ وجود دارد یا خیر.

به هر حال، من امروز یک پست “واقعی” نمی نویسم زیرا امروز اولین روز تعطیلی جری در دو هفته است! من دوست دارم با او معاشرت کنم و از کامپیوتر استفاده نکنم. اما هر دوی ما از این بازی Wordle هر روز لذت می بریم، بنابراین فکر کردم در اینجا به آن اشاره کنم.

ظاهراً من ۲ روز به مهمانی دیر رسیده ام (به ندرت در فیس بوک هستم، اما افراد زیادی نتایج خود را روزانه ارسال می کنند). کنجکاو شدم و از جری در موردش پرسیدم. این یک برنامه نیست، فقط یک وب سایت با یک بازی کلمات کوتاه است که می توانید فقط یک بار در روز بازی کنید.

اگر این برنامه ای است که می توانید بارها و بارها به بازی ادامه دهید، مطمئن هستم که همه معتاد خواهند شد!

اساساً، شش تلاش برای حدس زدن یک کلمه پنج حرفی دریافت می کنید. در اولین تلاش، فقط هر کلمه پنج حرفی را که می خواهید انتخاب کنید. سپس اگر هر یک از حروف را به درستی حدس زدید (و در موقعیت صحیح) در خط زیر آنها سبز ظاهر می شوند. اگر حروف کلمه آخر را حدس بزنید، اما در موقعیت اشتباه قرار داشته باشند، به رنگ زرد ظاهر می شود.

بنابراین، می توانید از این سرنخ ها در تلاش دوم برای حدس زدن کلمه استفاده کنید. کاراکترهایی که سعی می کنید استفاده کنید اما اصلاً در کلمه نیستند، خاکستری هستند. سپس به حدس زدن ادامه می دهید و امیدوارید که در ششمین تلاش به درستی به آن برسید.

توضیح آن سخت است و من امیدوار بودم که چند اسکرین شات از بازی هایم ارسال کنم. من از امروز یکی دارم اما نمیخوام خرابش کنم. (هرکسی که آن روز بازی را بازی می کند باید همان کلمه را حدس بزند – تا کلمه را برای کسی خراب نکنید.) تنها اسکرین شات دیگری که داشتم اولین باری بود که آن را بازی کردم و بسیار خوش شانس بودم که آن را در سه حدس زدم. تلاش می کند! بنابراین این یک مثال عالی نیست، اما تنها نمونه ای است که در حال حاضر دارم:

به هر حال، وقتی کلمه را حدس زدید، باید تا روز بعد برای یک پازل جدید صبر کنید! پس از بازی، آنها نتایج خود را به اشتراک می گذارند (من واقعاً “شرکت نمی کنم” اما دیدن نتایج دیگران چیزی است که من را در مورد بازی کنجکاو می کند). این “شرکت” من در بازی امروز است:

۵/۶ یعنی کلمه را در ۵ بار از ۶ بار حدس می زنم. خط اول (به صورت کاملاً خاکستری) نشان می دهد که من هیچ یک از حروف را به درستی حدس نزده ام (خواه آنها به ترتیب بوده باشند یا نه). خط دوم نشان می دهد که من این دو شخصیت را به درستی حدس زدم، اما در جای درستی نبودند. خط سوم نشان می دهد که من یک حرف (سبز) را در جای درست گرفته ام و دو حرف زرد در کلمه هستند اما در جای اشتباه هستند. و غیره و غیره. بالاخره بعد از پنج بار تلاش کلمه را حدس زدم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر