باریک کردن و تمیز کردن صنایع دستی / سرگرمی


من در چند روز گذشته بسیار مشغول سازماندهی کاردستی ام بودم. (دو تخته بلوط را هم که برایان به من داده بود آسیاب کردم، اما آن را تمام نکردم، پس آنها را برای بعد نگه می دارم.)

مشکلی که من در صنعت دارم این است که همه آن را دوست دارم – من عاشق بافندگی، قلاب بافی، دوخت متقاطع (که نادر است، اما آن را دوست دارم)، خیاطی، نجاری، ورق زدن مبلمان، دفتر خاطرات… و شاید چیزهایی که دوست دارم. . متر فراموشی اساساً هر چیزی که DIY انجام دهید. و وقتی سرگرمی های زیادی دارید، فضای زیادی را اشغال می کند.

اگر اتاق صنعتی (من ندارم) یا اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین (من هم ندارم) خوب است. من حتی کمدهای انباری هم ندارم! اما بزرگترین مشکل برای من این است که برای مدتی تمایل دارم مراحلی از یک چیز را پشت سر بگذارم. نه این که بخواهم یک سرگرمی را کنار بگذارم – فقط وقتی حالم را درگیر می کند به سرگرمی دیگری تغییر می کنم – اما همه آن چیزها *هنوز به فضا نیاز دارند.

به عنوان مثال، در حال حاضر، من هوس کار در گاراژ را دارم (من باید برای اتاق خواب نوح قفسه بسازم) اما آنقدر سرد است که فقط می توانم چند ساعت آن را تحمل کنم. ضمنا هیچ کدوم از باطری های ابزارم وقتی سرده کار نمیکنه!) شان (برادرشوهرم) قراره کمکم کنه تو بهار بخاری گازی نصب کنم تا سال دیگه بتونم اونجا کار کنم).

اخیراً سعی می کنم خودم را متقاعد کنم که برخی چیزها را رها کنم. شاید بافندگی و قلاب بافی اولین کاری باشد که باید انجام شود. من مثل قبل این کار را انجام نمی دهم، و بعد از اینکه اردک آن نخ را قورت داد، از فکر کردن به آن احساس بدی دارم. بنابراین، من در واقع همه سرنخ های خود را چند روز پیش فروختم! من نتوانستم خودم را مجبور کنم مجموعه های سوزن و قلاب را کنار بگذارم (عمدتاً به این دلیل که فهرست کردن آنها برای فروش دشوار است – آنها مجموعه های پیچیده ای هستند). تاکنون فقط یک جعبه کوچک از مواد بافندگی/بافندگی دارم که از سوزن و قلاب تشکیل شده است.

من تا حد زیادی از وبلاگ نویسی اصلی صرف نظر کرده ام، عمدتاً به این دلیل که بسیار وقت گیر است. من می‌توانم این کار را سریع‌تر و کارآمدتر انجام دهم، اما وقتی نکات ظریف زیبایی را در اینستاگرام می‌بینم، بیش از حد کامل هستم و هیچ‌وقت کاری انجام نمی‌دهم. خوشبختانه، من پول زیادی را برای نوشتن خرج نکردم – ژورنال ها ارزان نبودند، اما من همچنان از آنها برای ترسیم وسایل نجاری و چیزهایی مانند آن استفاده می کردم.

ثبت گلوله نیز کمترین فضا را اشغال کرده است. بنابراین خلاص شدن از شر آن کمک چندانی به صرفه جویی در فضا نمی کند. من دوست دارم ژورنال هایم را در جای خالی پر کنم (مجله برخی خطوط در روز و نمودار Clever Fox من – پیوندهای وابسته به آمازون). اینها سریع و آسان پر می شوند.

من واقعاً برای مدتی از ورق زدن مبلمان لذت می بردم (کار زیادی انجام ندادم، اما دیدم که این کار را انجام می دهم و قطعات را می فروشم). متأسفانه، من واقعا بدنم را به هم ریخته و به سندرم تونل کارپال مبتلا شدم. رنگ کردن مبلمان چیزی است که باعث آتش گرفتن بیشتر آنها می شود. بنابراین آن “مشکل” را حل کرد.

از آنجایی که نمی توانم زیاد در گاراژ کار کنم، به خیاطی فکر کرده ام (لباس هایی هستند که نیاز به تعمیر دارند و همچنین دوست دارم وسایل قدیمی را بازیافت کنم). این همان چیزی است که من را بر آن داشت تا وسایل خیاطی خود را در چند روز گذشته تمیز کنم.

متأسفانه خیاطی SO نیاز دارد. خیلی خالی. من واقعاً خیاطی را دوست دارم و قصد ندارم آن را رها کنم، اما واقعاً به راهی برای سازماندهی کارآمد آن نیاز دارم. من پارچه های زیادی دارم (عمدتاً تکه های کوچک)، انواع مفاهیم خیاطی، نخ، لوازم جانبی و ابزار. و دو چیز بزرگ – چرخ خیاطی و سرگر من.

بدترین بخش در مورد خیاطی سرگرمی او این است که چرخ خیاطی و سرگر را در کجا قرار دهد – آنها باید به راحتی در دسترس باشند (در غیر این صورت بیرون آوردن و استفاده از آن خیلی سخت خواهد بود) اما از همه چیز دور باشد (نمی توانم نگه دارم آنها را روی میز ناهارخوری من، به عنوان مثال). وقتی در سال ۲۰۲۰ چیزی شبیه به ۸ میلیون ماسک ساختم، این تنظیمات با چرخ خیاطی ام بود:

تا کنون، بزرگترین و گران ترین سرگرمی من نجاری است. اتفاقاً مورد علاقه من نیز هست. ما یک گاراژ ۳ ماشین داریم و ابزار من به معنای واقعی کلمه نیمی از آن را اشغال می کند! تقریباً همه ابزارهای من با کسری از قیمت خرده فروشی (از طریق Facebook Marketplace) خریداری شده اند، اما حتی خرید ابزارهای دست دوم نیز می تواند گران باشد. و آنها فقط فضای زیادی را اشغال می کنند.

با این حال، من در طول چند سال گذشته یک مغازه کوچک زیبا برای خودم ساخته ام و دوست دارم در آنجا کار کنم. حتی اگر چیز خاصی نسازم؛ من فقط دوست دارم با ابزارها دست و پنجه نرم کنم تا تمام ویژگی هایی که می توانند انجام دهند را ببینم.

به هر حال، ابزار من و کارگاه من برای آینده قابل پیش‌بینی راه به جایی نمی‌برد، بنابراین می‌خواستم روی سازماندهی سایر چیزهایم کار کنم. من احساس بدی دارم چون فضای زیادی را اشغال می کند! امروز وسایل خیاطی ام را – که در چندین مکان مختلف بود – بیرون آوردم و آنها را در سه ظرف جداگانه مرتب کردم. این ممکن است هنوز زیاد به نظر برسد، اما باور کنید، من آن را به اصول اولیه کاهش داده ام! (البته بدون احتساب چرخ خیاطی و سرگر).

این آشفتگی قبلاً به نظر می رسید:

تلاش برای دور نگه داشتن گربه ها بدترین کار بود!! نمی خواستم نخ سرگردانی برای قورت دادن پیدا کنند.

سپس این همان چیزی است که من در آن متراکم کرده ام (چند تا از آنها را گرفتم تا داخل آن را به شما نشان دهم، اما تصویر دوم آن را نشان می دهد که به طور مرتب در سه ظرف قرار گرفته است).

در نهایت هدف من این خواهد بود که همه چیز را به یک جعبه کوچک پارچه و یک جعبه از مفاهیم / لوازم اولیه خیاطی فشرده کنم.

من همیشه تعجب می کنم که مردم چگونه در آن “خانه های کوچک” زندگی می کنند. من دوست دارم اینطور ساده باشم، اما خیلی دلم برای سرگرمی هایم تنگ خواهد شد!


خب، این واقعیت تصادفی امروز در تقویم رومیزی من است (البته به افتخار روز MLK Jr!):

من فکر می کردم هوور مشکلات روانی جدی دارد – غم و اندوه خوب!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر