این چیزی است که برتری سفیدپوستان در تحقیقات پزشکی به نظر می رسد


این چیزی بود که از اولین باری که آن را دیدم، حدود یک سال پیش، مرا آزار می داد:

اما مطالعه ای که روز سه شنبه در مجله انجمن پزشکی آمریکا او خاطرنشان می کند که غذاهای جنوبی به خوبی به آمریکایی های آفریقایی تبار که اجدادشان آن را تصور و کامل کرده اند، خدمت نمی کند. رژیم غذایی جنوبی ممکن است در قلب یک شبکه درهم از دلایلی باشد که سیاهان در آمریکا بیشتر از سفیدپوستان به فشار خون بالا مبتلا هستند.

محققان دانشگاه آلاباما در بیرمنگام داده های جمع آوری شده از نزدیک به ۷۰۰۰ مرد و زن بالای ۴۵ سال را که در سراسر ایالات متحده – نه فقط در جنوب – در طول یک دهه زندگی می کردند، مورد مطالعه قرار دادند. هدف آنها این است که دریابند چرا سیاهپوستان آمریکایی در معرض خطر ابتلا به فشار خون بالا هستند.

در طول دوره مطالعه، ۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان سیاه‌پوست و ۳۳ درصد از شرکت‌کنندگان سفیدپوست به فشار خون بالا مبتلا شدند – و به نظر می‌رسید که رژیم غذایی بیشتر این نابرابری را توضیح می‌دهد.

شرکت‌کنندگان سیاه‌پوست بیشتر از شرکت‌کنندگان سفیدپوست از رژیم غذایی سبک جنوبی استفاده می‌کردند، رژیمی که محققان این رژیم را به‌عنوان رژیمی که عمدتاً حاوی غذاهای سرخ‌شده، گوشت‌های اندام‌ها، گوشت‌های فرآوری‌شده، محصولات لبنی، نوشیدنی‌های شیرین‌شده با شکر و نان تعریف می‌کردند، تعریف کردند. و این رژیم غذایی بیش از هر عامل دیگری که محققان اندازه گیری کردند، از جمله سطح استرس و افسردگی شرکت کنندگان، عادات ورزشی، و درآمد یا سطح تحصیلات، با فشار خون بالا مرتبط بود.

۴۶ درصد از شرکت کنندگان سیاهپوست مطالعه و ۳۳ درصد از شرکت کنندگان سفیدپوست در مطالعه به فشار خون بالا در طول دوره مطالعه مبتلا شدند. یعنی ۱۳ درصد تفاوت. سیزده درصد

“اگر به فکر [the] یکی از استادان دانشگاه مورد نظر گفت: امید به زندگی آمریکایی های آفریقایی تبار حدود ۳.۵ یا ۴ سال کمتر است. ظاهراً رژیم غذایی مقصر است.

چیزی که من نمی فهمم این است که چگونه می توان در مورد یک قشر از جمعیت با نرخ بیماری قلبی در سراسر کشور چنین نتیجه گیری کرد حداقل یک دهه است که بدون توجه به نژاد، جنسیت یا منطقه جغرافیایی در حال افزایش بوده است.[۱].

علاوه بر این، من مطمئن نیستم که چگونه می توان جنبه های اجتماعی و اقتصادی نابرابری های بهداشتی را حذف کرد، در حالی که سیاه پوستان در آمریکا احتمال کمتری دارند که از نوعی بیمه درمانی برخوردار باشند که به ارائه مراقبت برای کسانی که علائم اولیه بیماری مزمن دارند کمک کند.[۲].

داشتن نوع شغلی که به شما امکان دسترسی به بیمه درمانی را می دهد در واقع یک امتیاز است. ایالت هایی که بیشترین تعداد ساکنان بیمه نشده را دارند، مانند آلاباما، اتفاقاً کار اتحادیه را ممنوع می کنند، که یکی از معدود راه هایی است که ساکنان می توانند اطمینان حاصل کنند که به مراقبت های بهداشتی با کیفیت دسترسی دارند.

بحرانی در این کشور در حال وقوع است – ما مجموعاً وابسته به محصولات صنایع غذایی هستیم که به ما کالاهایی را می‌فروشند که برای مصرف و هضم سریع طراحی شده‌اند، و ما تا حدی ناسالم میل می‌کنیم که به افزایش نرخ بیماری‌های مزمن کمک می‌کند. هر کس. فقط کسانی که توانایی دسترسی و خرید محصولات تازه را دارند در کنار پس از تعیین زمان و مهارت پخت، می توانید از آن فرار کنید.

اگر چنین است، برای تشخیص سیاهان به چه چیزی نیاز دارید؟ من یک حدس دارم

رژیم جنوبی، رژیمی که سیاه‌پوستان «احتمالاً غذا می‌خورند»[۳] از نظر مشخصات درشت مغذی‌ها، حتی تفاوت چندانی با سایر رژیم‌های غذایی متمرکز بر فرهنگ ندارد. مقدار زیادی محصول، مقدار زیادی نان همراه، و مقدار زیادی گوشت ناسالم. چی بودن است متفاوت، و چه او دارد تغییر در طول دوره پخت و پز آن وعده های غذایی در آمریکا کیفیت مواد تشکیل دهنده است. پرکننده‌ها، نگهدارنده‌ها، انواع مختلف نمک و افزودنی‌های زیادی وجود دارد قند تا بهتر بشه

و هر کالای اصلی فرهنگی در آمریکا این ترکیب از تاپینگ ها را داشت: پاستا، تورتیلا، نان و موارد دیگر. افزودنی ها باعث می شوند که غذا با وجود داشتن بیشترین عناصر سیر کننده لذت بخش باشد – بخوانید: مهم ترین – حذف شده: پروتئین، چربی و فیبر. ماکارونی اغلب از آرد سمولینا و تخم مرغ، آرد، مواد افزودنی و آب تهیه می شود. تورتیلاهای ذرت که به قسمت‌های نشاسته‌ای ذرت و مقداری رویه کاهش می‌یابد، کاری نکنید که تورتیلاهای آردی را شروع کنم. آنها اکنون متفاوت ساخته می شوند.

در واقع، اکنون هر غذایی متفاوت ساخته می شود. این چیزی است که به مشکل بیماری مزمن کمک می کند.

با این حال، زمانی که یک ویژگی منفی خاص را جدا می کنیم و ادعا می کنیم که دلیل تجربه یک جمعیت خاص این است که آنها در فرهنگ غیرسفید خود غوطه ور هستند، این یک نوع خاصی از الگو است.

درک جمعی از برتری سفیدپوستان – و همه کسانی که به دنبال سود بردن از آن هستند – یک دستور دارد: هر بار که یک فرد غیر سفیدپوست، غیرانگلیسی ساکسون، غیرعادل، غیر پروتستان یا فرد رنج دیده دسته جمعی را می بینید، آنها را توضیح دهید. با اعلام امتناع خود از انکار شیوه‌های غیرسفیدپوست، غیر آنگلوساکسون، غیر راست قامت و غیر پروتستانی‌شان: شیوه‌های لباس پوشیدن، شیوه‌های عبادت، راه‌های ارتباط، و شیوه‌های غذا خوردن. و به این ترتیب، حتی هر کس از نرخ بالاتر بیماری های مزمن رنج می برد، مردم سیاه پوست درد و رنج خاص به دلیل روش‌های غذایی فرهنگی آنهاست، حتی زمانی که این بیماری مزمن در کل دوره مصرف سیاه آن غذا وجود نداشته باشد، و این نرخ‌های بیماری مزمن فقط تقریباً همزمان با انفجار فرآوری مواد غذایی ظاهر شدند.

وقتی مشکلی را «مشکل سیاه» می‌سازید، دیگر مشکلی «ملی» نیست که باید توسط آن حل شود هر کسچون یک مشکل اجتماعی است به خاطر جامعه آنها. من نباید اهمیتی بدهم، آنها فکر میکنند. این مشکل آنهاست، آنها فکر میکنند. آنها فقط نیاز دارند…، آنها فکر میکنند.

این در نهایت به این معنی است که برتری سفیدپوستان با غرایز اولیه انسانی مانند “همدلی” به عنوان یک منبع کمیاب رفتار می کند – ما می گوییم که لازم نیست به جامعه شما و آنچه برای شما می افتد اهمیت دهیم.

وقتی تحقیقات پزشکی از این رویکرد استفاده می‌کند و شرایط سلامت جمعیت‌های خاص را جدا می‌کند و فرهنگ آن‌ها را مقصر می‌داند تا علت واقعی‌تر تفاوت‌ها در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی، در خدمت برتری سفیدپوستان است. و این بی اعتمادی جمعیت های حاشیه نشین را به طور کلی به مراقبت های بهداشتی و علم افزایش می دهد. این علم پزشکی و صنعت مراقبت های بهداشتی را از مسئولیت خود مبنی بر ابداع استراتژی هایی برای دستیابی، لمس و نجات کسانی که فراتر از تعداد معدودی که توانایی پرداخت آن را دارند سلب می کند. این نیست ما مسئله. که آن را فرهنگ آنها.

این خطرناک، ترسناک و غیرمسئولانه است که از شهرت یک مؤسسه بزرگ برای تداوم افسانه هایی که برتری سفیدپوستان در مورد فرهنگ و جامعه ایجاد می کند – وانمود کنیم که فرهنگ آسیب می زند که افزایش دسترسی به مراقبت ها نمی تواند آن را درمان کند، خطرناک، ترسناک و غیرمسئولانه است. نه تنها باید در هر لحظه آن را احضار کنیم، بلکه باید در هر فرصتی که به دست می آوریم با آن مقابله کنیم. اگر این کار را نکنیم، یکپارچگی علم پزشکی و مراقبت های بهداشتی در خطر است.

اعتبار تصویر: فلیکر / جنیفر وودارد مازرادو

حواشی:

[۱]-مطالعه‌ای که چهارشنبه در مجله JAMA Cardiology منتشر شد، نشان داد: «میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری مزمن و ناتوان‌کننده بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ ۲۰.۷ درصد افزایش یافت و احتمالاً به شدت افزایش خواهد یافت.

به گفته این مطالعه، پیری سریع جمعیت، همراه با افزایش نرخ چاقی و دیابت در تمام سنین، باعث افزایش میزان و تعداد مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی می شود. این مطالعه نشان داد که بیشترین مرگ و میر ناشی از نارسایی قلبی در افراد مسن آمریکایی اتفاق می افتد، اما در بزرگسالان زیر ۶۵ سال نیز بیشتر است. – وال استریت ژورنال، ۳۰ اکتبر ۲۰۱۹ (برای بازگشت به پاراگراف اینجا را کلیک کنید.)

[۲]-قبل از [Affordable Care Act (ACA)]حدود ۱۹ درصد از جمعیت غیر مسن ایالات متحده فاقد بیمه بودند (کلمنز کوپ و همکاران ۲۰۱۲)، اما شیوع بیمه نشدن به طور گسترده ای بر اساس نژاد یا گروه قومی متفاوت بود. حدود بیست درصد از آمریکایی های آفریقایی تبار فاقد بیمه بودند. در مقایسه، سفیدپوستان غیر اسپانیایی نرخ بیمه ای در حدود سیزده درصد داشتند (KFF 2013). حدود ۱۸ درصد از آسیایی ها بیمه نیستند. اسپانیایی ها بیشترین شیوع بیمه نشده را داشتند. حدود یک سوم اسپانیایی‌هایی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند، بیمه درمانی ندارند. محققان درآمد کم و تمایل به کار در مشاغل بدون مزایای بهداشتی را به عنوان دلایل اصلی نرخ بالای بیمه نشدن در میان آفریقایی آمریکایی ها ذکر می کنند (موسسه پزشکی ۲۰۰۳). مطالعات نشان می‌دهد که این مشاغل کم‌درآمد برای واجد شرایط بودن برای کمک‌های دولتی بسیار زیاد پرداخت می‌کنند، اما برای توانایی پرداخت بیمه‌نامه‌های خصوصی بسیار کم است و افراد و خانواده‌ها را بدون پوشش زندگی می‌کنند (Eden and Kephalas 2011). [Sohn H. Racial and ethnic disparities in health insurance coverage: Dynamics of gaining and losing coverage over the life-course. Population Research and Policy Review. 2017;36(2):181–۲۰۱.] (برای بازگشت به پاراگراف اینجا را کلیک کنید.)

[۳]- آیا می‌توانیم سریع مزخرفات را قطع کنیم و اعتراف کنیم که اینطور نیست هیچ کس در سرزمین عمه باکی، شما فقط سه بار در روز، هفت روز در هفته غذای روح می خورید؟ شما می توانید یکشنبه، و این غذا را بپزید شاید برای ناهار تا سه شنبه گذشته. چرا؟ از آنجایی که غذای روح بسیار کار بر است، هیچ راه عملی برای پختن کسی تا حدی که اغلب کافی باشد وجود ندارد. همه غذای معنوی می خورند. به معنای واقعی کلمه غیرممکن است. (برای بازگشت به پاراگراف اینجا را کلیک کنید.)رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر