ایدا 250 هزار نفر از ساکنان نیوجرسی را مجبور می کند تا 6 هفته آب بجوشانند


ساکنان نیوجرسی در پترسون ، پاسایک و بخشهایی از کلیفتون و وودلند پارک پس از آلوده شدن آب آشامیدنی بقایای طوفان ایدا ، ششمین هفته مشاوره آب جوش خود را آغاز کردند.

مقامات می گویند جاری شدن آب باران مخازن باز را آلوده می کند که آب تمیز را در حدود 250،000 نفر در پترسون و جوامع اطراف توزیع می کند.

روبی پنبه ، کمیسر آب Passaic Valley گفت: “ما تقریباً در انتهای راه هستیم ، کمی صبر بیشتری داشته باشید زیرا تقریباً آنجا هستیم.” او امیدوار است که پاکسازی هفته آینده انجام شود.

وزارت امور خارجه حفاظت از محیط زیست باید نمونه های اضافی آب را تأیید کند تا ساکنان بتوانند دوباره با خیال راحت آب شیر بنوشند.

لندل جونز ، سخنگوی کمیسیون آب دره پاسایک ، گفت که خدمه بدون وقفه کار می کردند و 3000 تکه از بیش از 4000 شیر آب را برای تمیز کردن سیستم توزیع شستشو دادند.

وی گفت: “مخزن دارای میلیون ها و میلیون ها گالن آب است ، بنابراین ما باید آب آلوده را خارج کرده و سپس آب تمیز را جایگزین کنیم.” “و آخرین مرحله شستن شیر آب است.”

هنوز مشخص نیست که چه آلاینده هایی در آب وجود دارد اما جونز گفت که آب مخزن کدر است و می تواند حاوی زباله های حیوانی یا سایر مواد شیمیایی از مناطق اطراف باشد.

کمیسیون آب دره پاسایک دارای سه مخزن باز است اما تنها یک مخزن آلوده است. مقامات می گویند دو مخزن دیگر در ارتفاعات بیشتری قرار دارند و در ماه های تابستان که آب بیشتری مصرف می شود به عنوان ذخیره استفاده می شوند. وی گفت که سیستم نمی تواند به سادگی به مخزن آب دیگری منتقل شود زیرا ممکن است بخشی از سیستم آلوده شده باشد.

وی گفت: “ما فقط می خواهیم مطمئن شویم که آب مشتریان ما سالم است بنابراین بهترین کار این است که به مشاوره آب جوش مراجعه کنیم.” این فرمان در 2 سپتامبر صادر شد.

پنبه گفت که می خواهد مطمئن شود که آژانس برای طوفان های آینده آماده است و این شامل مخازن پوششی می شود. در سال 2009 ، مقامات ایالتی به کمیسیون آب دره پاسایک دستور دادند تا مخزن خود را مطابق با قوانین فدرال بپوشاند. با این حال ، مخزن بدون پوشش باقی مانده است.

جونز اظهار امیدواری کرد که کمیسیون آب دره پاسایک بتواند حداقل بخشی از هزینه تمیز کردن و آب بطری های رایگان که در مکان های تعیین شده ارائه می دهند ، از آژانس فدرال مدیریت اضطراری بازپرداخت کند.

دیدگاهتان را بنویسید