امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت مورد ضروری برای مصرف در دوزهای متعادل


امگا 3 در بدنسازی

مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی ماهیچه ها و بهبود ورزش مهم است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 ، شامل اسیدهای ضروری برای بدن آیا این نقش مهمی در عملکردهای بدن دارد.

روغن های مشتق شده از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا ساردین آنها یکی از منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد. اما بهتر است با دقت بیشتری به این مزایا برای ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان نگاه کنیم.

مزایای امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیتهای بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن انجام نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن وجود دارند. مقدار متعادل دریافت کنید امگا 3 در بدنسازی بازیابی ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی فواید زیادی دارد ، از جمله شفا. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما ما در مورد فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که بدن تحت فشار زیاد در حین ورزش قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و برای متابولیسم پروتئین در ماهیچه ها و همچنین تناسب اندام تعادل ایجاد می کند.

وقتی ورزش و فعالیت بدنی به پایان رسید ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نیافته است ، بیشتر در معرض آسیب فشار قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که کاهش فشار ایجاد شده می تواند منجر به افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی بودن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 بیشترین تأثیر را در بدنسازی ، ریکاوری و بازیابی بعد از ورزش دارد که باید روزانه به میزان متعادل برای ورزشکاران دریافت شود.

2. سوختن و ساختن بافت ماهیچه ای

سرعت رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) در رابطه با تجزیه و تحلیل یا سوخت عضله در یک ماهیچه (MPB) تأثیر زیادی بر عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت عضله بیشتر از رشد ماهیچه باشد ، یک حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که باعث کاهش ضعف و توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای عضله سازی

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از وضعیت کاتابولیک کمک می کند. طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف مکمل های پروتئینی همراه با امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. بهبودی بعد از ورزش

یکی از مهمترین موارد برای تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، درمان و رفع خستگی بعد از ورزش است. مواردی که برای رفع خستگی بعد از ورزش و مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی مهم است شامل موارد زیر است:

  • برای کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را می کند

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. بنابراین ، دریافت پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون باعث ایجاد بافت ماهیچه ای می شود. این کار عملکرد عصبی عضلانی ، ترمیم و رشد بافت ها را تسریع می کند و از آسیب سلولی محافظت می کند.

5. مغز ، سلامت قلب و عروق

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبی، بستگی زیادی به مصرف چربی های مفید دارد. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از مهمترین مزایای امگا 3 در بدنسازی است. این باعث می شود عملکرد بهتری از تمرین ایجاد شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. از این رو مصرف امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و واکنش آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از رایج ترین سوالات در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا بدنسازی وجود دارد یا خیر افزایش وزن یا نه؟ طبق تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 همچنین نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب دارند چربی های مضر را حذف کنید داشتن.

با توجه به این نکته ، می توان گفت که امگا 3 برای ورزشکاران با دوز متعادل می تواند تأثیر قابل کنترل بر کاهش وزن داشته باشد. این بدان معناست که می توان از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کرد. طبق تحقیقات انجام شده ، در اکثر افراد ، مکمل های امگا 3 باعث افزایش وزن نمی شوند.

7. شرایط بد و جراحی

یکی از نکات مهمی که برای جراحات م healingثر است و بهبود سریع آنها قدرت بهبود عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل و در دوزهای مناسب مصرف شوند ، بافت های ماهیچه ای جبران کردن از دست دادن ماهیچه جراحی محافظت می شود. این کار حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار م effectiveثر و مفید است.

مقدار متعادل مصرف امگا 3

مقدار توصیه شده امگا 3 توصیه شده توسط انجمن قلب آمریکا 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. توجه داشته باشید که سوخت 1 گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. اگر میزان مصرف امگا 3 خود را 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چایخوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی حاوی امگا 3

منابع طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های چرب ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی و ماهی آزاد
  • دانه ها و روغن
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته ، و همچنین روغن های حاصل از آنها
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی فواید مطلوب زیادی دارد. اما نیاز بیش از حد بدن می تواند باعث التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر شود. متخصصان در این زمینه توصیه می کنند مقدار و دوز متعادلی را برای مصرف کمتر از نیازهای بدن مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید