افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

استفراغ میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوم است. بافت اطراف دریچه میترال و طنابها به طور غیرعادی سفت شده است ، به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نداشته باشند (دریچه خروجی) یا ممکن است دامنه ای از شدت خروج خفیف تا خروجی دریچه بسیار زرد را داشته باشند. البته اکثر مردم نشتی یا نشتی خفیف ندارند.

درصد کمی از افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال شدید هستند MVP دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی میترال والو بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان در معرض این بیماری قرار دارند. به یاد داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر سن و جنسیتی رخ دهد.

جدا شدن دریچه میترال قلب

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی ندارند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. هنگامی که علائم مشاهده می شود ، ممکن است رخ دهد زیرا خون از دریچه به عقب جریان می یابد. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سرگیجه
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• لاکو

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را دارید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری دیگر از بیماری های قلبی باعث علائم مشابه افتادگی دریچه میترال می شوند ، بنابراین فقط مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر قبلا دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت تشدید علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های بالا و پایین قلب چپ را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در هنگام پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به داخل محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشش بیش از حد است ، که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود مانند چتر به دهلیز چپ نزدیک شود. تورم ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه جریان یابد (نارسایی دریچه میترال) اگر فقط مقدار کمی خون در دهلیز چپ جریان یابد ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد ، نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سبکی ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل کلیک است. هنگامی که پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار برگچه ها در حال بازگشت هستند و در پی آن جریان مجدد خون به دهلیز به دنبال صدای دیگری می آید.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه ضعیف
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

استفراغ میترال قلب می تواند در هر فرد و در هر سنی رخ دهد. علائم شدید افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری مامایی
• دیستروفی عضلانی
بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP هیچ علامتی ندارند ، می توان در هنگام معاینه فیزیکی با گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی ، سوفل را تشخیص داد. علائم شایع عبارتند از: ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند صدایی مجزا به نام “کلیک” ایجاد کند. اگر استفراغ میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل قلبی ناشی از رفلاکس را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این نوعی سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

اگر زمزمه می کنم باید چکار کنم؟

حتی برای کسانی که هیچ علامتی ندارند ، در صورت تشخیص سوفل افتادگی دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان جریان خون (به سمت عقب) از دریچه در هنگام انقباض قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلبی نیز نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

استفراغ میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین معمولاً درمان اغلب لازم نیست.

افرادی که از استفراغ شدید میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال رنج می برند ، اغلب می توانند از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود ببرند. برای افرادی که علائم نارسایی انسدادی قلب ناشی از افتادگی دریچه میترال همراه با استفراغ میترال دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
در صورت عدم استفراغ میترال در اکوکاردیوگرام ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت خطرناک هستند. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• ورزش
• محل اقامت
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که برای کاهش ضربان قلب هستند ، می توانند در افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، به نام تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال ، مفید باشد.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در شدیدترین موارد ، می تواند باعث ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شود ، که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

وقتی افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت دریچه قابل توجهی شود ، که “شکست” نامیده می شود ، می تواند عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته را ایجاد کند.

زیرا هنگامی که دریچه نشت می کند ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات قلبی مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” شود که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت در مرکز بیضوی قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید