اجرا برای کوکی ها: دستور Heritage: کیک شیرینی کوتاه اسکاتلندی


اول، باید اعتراف کنم که این یک انحراف کامل از دستور غذا است. فقط چهار ماده ساده وجود دارد و اصلا کار زیادی وجود ندارد.

با این حال، من امروز در روحیه بدی هستم و در حال حاضر نمی خواهم با یک دستور غذا وارد یک آشفتگی بزرگ شوم.

من می خواهم از داروخانه کروگر برای پر کردن نسخه های من پس از دو روز تشکر کنم. هنگامی که از داروهای تثبیت کننده خلق و خو و داروهای ضد اضطراب استفاده می کنید و به طور ناگهانی آنها را ترک می کنید، همه چیز می تواند بعد از یک روز نشانه مزخرف باشد. فقط از جری بپرس فکر می کنم او هیجان زده بود که امروز سر کار برود فقط برای اینکه از من دور شود.

من می دانم که همه چیز در حال حاضر کندتر است، اما من همان داروها را هر ماه دریافت می کنم و با اطلاع رسانی زیادی ارسال شده است. قطع کردن دست یک بوقلمون سرد کار خوبی نیست.

به هر حال، من عصبانی هستم زیرا این دستور العمل میراثی را اینگونه شروع می کنم! دستور العمل های میراث به معنای سبک و سرگرم کننده هستند. این دستور غذا توسط شارون لورا به انجمن راک وود، منطقه تاریخی میشیگان ارسال شده است. قول می دهم با یافتن دستور العمل های دیگر برای او و جبران او عدالت را رعایت کنم.

و برای اینکه حالم بدتر شود، شارون عروس راننده اتوبوس مدرسه است که من در تمام دوران دبستان صاحبش بودم (و دوستش داشتم)! من می خواهم کمی در مورد آن بنویسم، و این کار را در پست دیگری انجام خواهم داد (من دستور العمل ها را نیز ارائه کرده ام، بنابراین می خواهم یکی از آنها را انتخاب کنم).

برای امروز، یک دستور غذای ساده را انتخاب کردم (چیزی که فکر می کردم). من تقریباً این را خراب کردم، زیرا وقتی سعی کردم آن را از ماهیتابه در بیاورم شروع به از هم پاشیدن کرد (معلوم شد که ابتدا باید بگذارم خنک شود)

مثل همیشه دستور غذا رو دقیقا طبق نوشته آماده کردم. هیچ تعویض یا اصلاحی انجام ندادم. نسخه “چاپ مناسب” زیر توسط من با هر یادداشتی بازنویسی شده است تا همه چیز روشن شود.

کیک کره اسکاتلندی

۱-۱/۴ c. ارد
۳ تن نشاسته
۱/۳ c. شکر گرانول تقسیم شده
۱/۲ c. کره

۱/۴ فنجان شکر، آرد، نشاسته ذرت و کره را با هم مخلوط کنید. مالش را با انگشتان خود در ماهیتابه ۸ اینچی بدون روغن فشار دهید. در دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت به مدت ۴۰ دقیقه بپزید. قاچ برش دهید، باقی مانده شکر را روی آن بپاشید.

نوشته های من:

به اندازه کافی ساده، درست است؟ مواد رو داخل مخلوط کن ریختم و بعد با انگشتم همه رو به هم فشار دادم. خمیر واقعاً خشک بود و من هرگز فکر نمی‌کردم جمع شود، اما شد – فقط به سختی. این همان چیزی است که قبل و بعد از فشار دادن آن با انگشتانم به نظر می رسید.

و بعد از فشار دادن آن به پایین تابه …

بعد از پخت تقریباً شبیه قبل از پخت بود …

بیرون آوردن آن از تابه مضحک بود. همه چیز شروع به فروپاشی کرد. به این فکر کردم که آیا قرار است قبل از درآوردن آن از تابه، ابتدا بگذارم خنک شود؟ بنابراین سعی کردم قسمت خرد شده را دوباره در آنجا له کنم، سپس بگذارم خنک شود. (شما می توانید در سمت چپ جایی را ببینید که من شروع به تلاش برای بلند کردن آن کردم و در سمت من فرو ریخت.)

بعد از خنک شدن خیلی بهتر عمل کرد. راستش خیلی خوشمزه بود! طعمش خیلی کره ای بود و خیلی شیرین نبود. عالی است اگر مقداری توت فرنگی در بالا سرو کنید.

به هر حال من از شارون به خاطر حال بدم عذرخواهی می کنم. وقتی حالم بهتر شد دوباره سعی می کنم این کار را انجام دهم و شاید بهتر این کار را انجام دهم. من هم واقعا مشتاقم یکی از دستور پخت مادرشوهر را درست کنم!

اجازه ندهید حال بد من شما را از امتحان این دستور بازدارد – واقعاً خوشمزه است! (و اگر به یک دسر فوق العاده سریع و آسان برای شرکت لحظه آخری یا چیزی نیاز دارید، این عالی است. فقط آن را با مقداری میوه سرو کنید و واقعاً زیبا خواهد شد!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر