اجرا برای کوکی ها: دستور غذا: Tapenade و Hummus Pizza


پیتزا تاپناد و هوموس

من امروز کاملاً فراموش کردم که دستور العمل میراث را درست کنم! همانطور که دیروز گفتم، این هفته به نظر همه چیز به هم ریخته است زیرا بچه ها از چهارشنبه تا جمعه از مدرسه خارج بودند. انگار امروز باید دوشنبه باشد.

به هر حال، من یک شام خوشمزه خوردم و فکر کردم که در عوض آن را به اشتراک بگذارم.

من ماه‌ها و ماه‌ها هوس می‌کنم تاپناد زیتون را بپزم – به نظر می‌رسید که هر وقت حال و حوصله درست کردنش را داشتم، یک یا چند مورد از مواد را نداشتم (هیچ وقت جعفری تازه دم دستم نیست).

وقتی دیدم صبرا با هوموسی که بالای آن یک قلاب چوبی دارد، هیجان زده شدم. من آن را چندین بار خریدم تا با چوب شور بخورم. این فقط باعث شد که من حتی بیشتر هوس کنم.

امروز برای شام، تصمیم گرفتم پوسته پیتزای سبوس دار درست کنم تا هر کدام مینی پیتزای خودمان را درست کنیم. وقتی در یخچال نگاه می‌کردم تا مطمئن شوم پنیر داریم، متوجه شدم که جعفری تازه در آن وجود دارد – فراموش کردم که آخرین باری که به خرید رفتم آن را خریدم (فقط با هدف درست کردن تاپناد). بنابراین، این ایده به ذهنم رسید که تاپناد را درست کنم و روی پیتزا بگذارم.

تاپناد زیتون

ما پنیر نداشتیم، بنابراین جری به سمت فروشگاه رفت. از او خواستم تا زمانی که آنجا بود، هوموس تهیه کند تا بتوانم برای شام یک پیتزا هوموس تپناد روی پوسته گندم کامل درست کنم. خیلی خوب بود. پوسته نرم و نان مانند بود، بنابراین من را به یاد نان پیتای گرم با هوموس می انداخت. و سپس تاپناد بهشتی شد.

پیتزا تاپناد و هوموس

برای درست کردن پیتزا، من فقط از سه مورد استفاده کردم: پوسته پیتزا، هوموس و تاپناد. من پوسته پیتزا و تپناد درست کردم، اما از هوموس خریداری شده از فروشگاه (فقط طعم معمولی) استفاده کردم.

بنابراین، این دستور پخت من است… طعم تپناد روی کراستینی (نان تست کوچک)، کراکر، چوب شور و غیره بسیار عالی است. من معمولاً از آن به عنوان دیپ استفاده می کنم، اما مطمئن هستم که چاشنی خوبی نیز خواهد بود – شرط می بندم که روی یک ساندویچ ایتالیایی برشته شده عالی خواهد بود.

در اینجا یک نسخه چاپگر پسند از دستور Tapenade است!

تاپناد

۶ اونس زیتون سبز بدون هسته (این وزن آبکش شده یک شیشه است)
۷ اونس زیتون کالاماتا بدون هسته (وزن آبکش شده یک شیشه)
۱/۴ فنجان کیپر آبکش شده
۱/۴ فنجان آب لیمو
۱/۴ فنجان جعفری تازه خرد شده
۵ حبه سیر، خرد شده
۱/۴ فنجان روغن زیتون (من از طعم فوق العاده سبک – بدون طعم – روغن زیتون استفاده می کنم)

زیتون ها را آبکش کنید. همه مواد را داخل غذاساز بریزید و چند بار هم بزنید. کناره های کاسه را بتراشید و کمی دیگر هم بزنید تا به قوام دلخواهتان برسد. (نمک اضافه نکنید، زیتون آن را بسیار شور می کند.)

تاپناد

این دستور العمل مقدار مناسبی دارد – احتمالاً حدود ۲.۵ فنجان. می توانید دستور غذا را نصف کنید، اما من دوست ندارم شیشه های نیمه خالی زیتون و کیپر را در یخچالم داشته باشم. تاپناد حدود دو هفته در یخچال نگهداری می شود (البته من مدت زیادی قبل از آن می خورم!)

در اینجا یک نسخه چاپگر پسند از دستور پخت پیتزای گندم کامل است!

پوسته پیتزا گندم کامل

۱-۳/۴ تا ۲ فنجان آرد سبوس دار (به اندازه کافی برای تبدیل شدن به یک توپ)
۱ فنجان آب داغ
۱ قاشق غذاخوری. روغن زیتون
۳/۴ قاشق چایخوری نمک
۲ قاشق چایخوری مخمر (یک بسته)

جهت ها:

فر را از قبل با دمای ۴۵۰ فارنهایت گرم کنید. همه مواد را در یک کاسه ترکیب کنید تا یک توپ شکل بگیرد و با پلاستیک بپوشانید. اجازه دهید خمیر حداقل ۱۵-۲۰ دقیقه ور بیاید. خمیر را به چهار قسمت تقسیم کنید و آنها را به شکل دایره فشار دهید. آنها را روی یک ورقه پخت قرار دهید (ممکن است لازم باشد کمی آرد اضافه کنید تا نچسبند). در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت به مدت ۱۰ دقیقه بپزید، تا زمانی که پوسته کاملاً پخته شود.

کراست ها را در یک بشقاب بردارید. حدود ۱/۴ فنجان هوموس را روی هر پوسته بمالید. روی آن را با حدود ۱/۴ فنجان نوار چسب زده و به لبه ها پخش کنید.

این فوق العاده پرکننده بود و تغییر خوبی نسبت به پیتزای معمولی داشت!

پیتزا تاپناد و هوموس

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر