اجرا برای کوکی ها: خوردهای اخیر


من اخیراً از زمانی که ۷۵ Hard را رها کردم، در مورد اینکه چه پستی بگذارم، به نوعی در گمراه بودم. من همیشه وقتی دستور العمل‌های جدید را امتحان می‌کنم از غذای خود عکس می‌گیرم، برای اینکه تصمیم بگیرم در مورد آن بنویسم، بنابراین تعداد زیادی عکس غذا در تلفنم دارم. من همیشه دوست دارم ببینم دیگران چه می خورند (عجیب است؟!) بنابراین فکر کردم همه آنها را اینجا پست کنم.

من می خواهم اشاره کنم که رنگ برخی از این ها باعث می شود غذا بسیار کمتر از اشتها آور به نظر برسد – اما این فقط نور خانه من است. وقتی بیرون تاریک است و نور طبیعی وجود ندارد، غذای من بسیار رنگارنگ به نظر می رسد!

پیتزای خانگی با پنیر گیاهی، فلفل سبز و زیتون

دستور غذای سالاد “تخم مرغ” (تهیه شده با توفو) را امتحان کردم – طعم خوبی داشت، اما در مورد بافت آن دیوانه نبود. ممکن است در عوض آن را با توفوی ابریشمی امتحان کنم.
شام در Chili Mustard Onions، یک رستوران وگان در دیترویت. نوعی بسته بندی پیتا (زیره زیره برای ذائقه من زیاد است) و سیب زمینی سرخ شده (خیلی خوب!)

دسر از پیاز خردل چیلی – یک پای خامه جو دوسر از یک نانوایی محلی وگان

کتلت توفو فلفل لیمو نان و مارچوبه
کاسه نودل بادام زمینی تند

سیب زمینی سه رنگ سرخ شده با سیر
توفو با نوعی سس آسیایی (من انواع مختلف درست می کنم و نمی توانم آنها را صاف نگه دارم!) با برنج و کلم بروکلی

دوست دختر نوح این شیرینی را از یک نانوایی در آن آربور برای من آورد – خیلی خوب بود!
نخود آناناس باربیکیو روی کوسکوس (کتاب دستور العمل)

پیتزا با پنیر گیاهی، قارچ و فلفل موز
سعی کنید میان وعده های سالم تری بخورید! چند روزی بود که فلفل و خیار با حمص می خوردم

سوپ Mulligatawny (برگرفته از یک کتاب دستور العمل)

زغال اخته در فروش بود، بنابراین من یک دسته از آنها را خریدم – خیلی خوب!

بله، اینها به نظر خشن هستند! این تلاشی برای توفو “تیرانی” بود. به طرز شگفت انگیزی خوب بود!

توفو کره گیاهی (دستور پخت کتاب آشپزی) با کلم بروکلی و کینوآ (در آنجا پنهان شده است). این در واقع من را به یاد ماهی های زیادی انداخت. من در نهایت سس تارتار را برای باقی مانده درست کردم، هاهاها.

بلغور جو دوسر “کیک هویج”، زمانی که هوس یک صبحانه گرم داشتم. خوب بود، اما فکر نمی کنم دوباره آن را بسازم.

پیچ و مهره درست می کنم – این چیزها عالی است! هنگامی که من فرهای سویا را سفارش دادم، باتلر فودز این نمونه را برای من فرستاد. حتی بابام هم خوشش اومد!

توپ های گوشتی با اسپاگتی و پارمزان گیاهی. کوفته ها از بیرون به خوبی به هم چسبیده بودند، اما پس از بریدن، داخل آن طوری که انتظار داشتم روی هم نمی ماند. مطمئناً ارزش دوباره ساختن آنها را دارد، هر چند – فقط کمی چسب بیشتر اضافه می کنم.
Seitan “بوقلمون” – اولین تلاش من برای seitan – پوره سیب زمینی وگان، کاسرول لوبیا سبز و سس کرن بری

توفو پارمزان با دستور العملی جدید برای موزارلای گیاهی. توفو فوق العاده بود، اما موزارلا با شیر نارگیل درست شد و با هم خوب نبود. من پنیر بادام هندی را خیلی بیشتر دوست دارم!

اولین بار من از فرهای سویا استفاده می کنم! یک سس آسیایی آرایشی با فلفل و آناناس که روی برنج سرو می شود. این چیزهای زیادی را به من یادآوری کرد که در پاندا اکسپرس دریافت می‌کنید – بیرون بردن غذای ناسالم بسیار خوب است!

پیتزا با پنیر گیاهی (این همان موزارلای بود که روی پارمزان توفو استفاده کردم–متاسفانه به خاطر پنیر دیوانه پیتزا نبودم. اما با زیتون جبران کردم، هاها. زیتون سیاه خیلی اعتیادآور است!