اجرا برای کوکی ها: بررسی دستور غذای گیاهی: Seitan Turkey


بسیار خوب، دوستان… زمانی را به خاطر دارید که این سری از بررسی دستور العمل های گیاهی را شروع کردم و گفتم که قرار نیست از مواد “عجیب” استفاده کنم یا غذای گیاهی “عجیب” درست کنم؟ خوب، با گذشت هفته ها و ماه ها، من بیشتر و بیشتر ماجراجو بوده ام. و برخی از مواد عجیب و غریب در خانه من تبدیل شده اند!

اما تا آنجا که غذاهای گیاهی عجیب و غریب، هفته گذشته چیزی درست کردم که هرگز تصور نمی کردم در یک میلیون سال آینده درست کنم… seitan “turkey”. (من اصلا نمی دانستم seitan چیست.) با نزدیک شدن به روز شکرگزاری، فکر کردم زمان سرگرم کننده ای خواهد بود تا یک شام بوقلمون وگان درست کنم. احساس می‌کنم غذای وگان نمی‌تواند خیلی عجیب‌تر از بوقلمون ساخته شده از توفو و یک ماده جدید به نام گلوتن گندم حیاتی باشد.

گلوتن حیاتی گندم تقریباً گلوتن خالص است – چیزی که بسیاری از مردم در رژیم غذایی خود از آن اجتناب می کنند. آرد گندم برای حذف همه چیز به جز گلوتن پردازش می شود. من هرگز نگران خوردن گلوتن نبودم، بنابراین مقداری را در آمازون سفارش دادم تا این دستور غذا را امتحان کنم.

من قبلاً کلمه “seitan” را شنیده بودم و فکر می کردم این محصول دیگری مانند توفو یا تمپه است. اما seitan در واقع یک جایگزین گوشت است که از گلوتن حیاتی گندم ساخته شده است – و قدمت آن به ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد! تقریباً همان مقدار پروتئین گوشت است و کربوهیدرات بسیار کمی دارد (که من را شگفت زده کرد، با توجه به اینکه گلوتن مهم گندم اساساً آرد است – یا حداقل شبیه آرد است).

دستور پختی که من انتخاب کردم از آن طعم مرغ ندارد. (در پایان پست دوباره به آن لینک خواهم داد.) این یکی به دلیل “پوستی” که می توانید آن را بپوشانید، که فقط یک تکه کاغذ برنج است، برای من جالب به نظر می رسید. با این حال، پس از خواندن بیشتر در مورد seitan، ای کاش دستور دیگری را انتخاب می کردم. این یکی به طور خاص بیان می کند که خمیر را ورز نکنید. اما هر چیز دیگری که خوانده ام می گوید شما *باید* آن را ورز دهید. فکر می کنم به همین دلیل است که محصول نهایی من تا حدودی سنگ مرمر به نظر می رسد. اما من قبلاً آن را نساخته ام، پس چه کسی می داند؟!

ابتدا مواد لازم برای خمیر. کباب دو قسمتی درست می شود، چون خمیر یک شب در یخچال استراحت می کند.

توفوی سفت، گلوتن گندم حیاتی، مخمر تغذیه ای، خمیر میسو سفید، پودر بویلون گیاهی، نمک، مریم گلی، پودر پیاز، آویشن و پودر سیر. (همانجا – چهار ماده اولی که تا قبل از اینکه گیاهخوار شدم استفاده نکرده بودم.)

دستور غذا دارای دستورالعمل هایی با یا بدون غذاساز بود. وقتی مخلوط کن نینجا را گرفتم، از دست غذاسازم خلاص شدم زیرا نینجا کار هر دو را انجام می دهد. اکنون از خلاص شدن از شر آن پشیمان هستم، زیرا در این دستور مشخص شده است که باید از تیغه S در غذاساز استفاده کنید. تیغه نینجا در واقع پشته ای از سه تیغه S است. اما به هر حال، من دستورالعمل‌ها را برای عدم وجود غذاساز دنبال کردم.

ابتدا همه مواد به جز گلوتن گندم را به مخلوط کن اضافه می کنیم. لازم نیست توفو را فشار دهید. فقط آن را روی سینک تخلیه کنید و به آرامی فشار دهید.

وقتی همه را با هم مخلوط کنید، بافت شبیه به هوموس می شود…

اگر از غذاساز استفاده می کنید، می توانید گلوتن حیاتی گندم را مستقیماً به پردازنده اضافه کنید و کار را بسیار آسان می کند. در غیر این صورت، گلوتن را با دست هم بزنید. من حتی نمی توانم شروع کنم به توصیف میزان ضخیم خمیر – هم زدن آن بسیار سخت بود! یه جورایی شبیه خمیر پیتزای فوق العاده غلیظ بود.

من آن را خمیر نکردم، حتی اگر می خواستم – به نظر می رسید که به آن نیاز دارد. اما پس از مخلوط شدن، آن را به شکل نان در می آورید. من فقط یک بیضی بزرگ درست کردم. در گذشته، باید آن را بیشتر فشار می دادم تا پایین صاف تر بود. وقتی کباب کردن تمام می شد ظاهر بهتری پیدا می کرد.

بعد از اینکه فرم گرفت، آن را در دو لایه فویل بپیچید. سپس آن را در یک سبد بخارپز قرار دهید، درب آن را بپوشانید و به مدت یک ساعت یا تا زمانی که دمای داخلی به حداقل ۱۶۰ درجه فارنهایت برسد بخار دهید.

بعد از یک ساعت دماسنج رو گذاشتم و از ۱۶۰ هم گذشته بود، پس بخار کردنش تموم شد. (با توجه به مطالبی که من خوانده ام، بهتر است آن را بیش از حد طولانی بخار کنید تا اینکه به اندازه کافی طولانی نباشد.)

سپس آن را یک شب (یا حداکثر سه روز) در یخچال قرار دهید. بعد از ظهر روز بعد، آن را بیرون کشیدم و واقعاً کنجکاو بودم که ببینم چه شکلی است! شبیه مغز بود؟

در آن مرحله، کباب آماده است تا در فر تمام شود. اینها مواد تشکیل دهنده هستند:

کاغذ برنج، کره گیاهی، سس سویا، سیر، فلفل و آویشن. شما فقط به یک تکه کاغذ برنج نیاز دارید، و خوشبختانه از زمانی که بیکن کاغذ برنجی درست کردم، مقداری باقی مانده بود. من آن غذای گیاهی عجیب و غریب را فراموش کردم! خیلی خوب بود 🙂

ابتدا کره را آب کرده و سس سویا، سیر، فلفل و آویشن را اضافه می کنیم.

سپس روی کباب را سخاوتمندانه با مخلوط کره/سیر بمالید. پس از آن، یک تکه کاغذ برنج را زیر آب بگذارید و اجازه دهید یک دقیقه نرم شود. وقتی نرم شد، آن را روی کباب قرار دهید:

سپس به مدت ۱۵ دقیقه بپزید و سپس بقیه مخلوط کره/سیر را برس بزنید. من آن را در جهت نادیده گرفتم، و من فقط مخلوط کره و سیر را قبل از پخت برس زدم. من شک دارم که تفاوتی داشته باشد، اما احساس کردم باید به آن اشاره کنم. قبل از گذاشتن تو فر به این شکل بود:

بعد از ۱۵ دقیقه، از آنجایی که از مخلوط کره و سیر خارج شده بودم، فقط با استفاده از قلم مو مقداری از ته تابه را برداشتم و آن را روی آن برس کشیدم. در آن نقطه، خیلی متفاوت به نظر نمی رسید:

سپس دوباره در فر قرار داده و ۲۰ دقیقه دیگر بپزید. اون موقع خوش رنگ و قهوه ای شده بود و خوشمزه به نظر می رسید!

قبل از برش آن را به مدت ۱۰ دقیقه استراحت دهید. وقتی آن را برش دادم، بافت دقیقاً همان چیزی بود که پیش بینی می کردم. من در مورد سنگ مرمر بودن خیلی مطمئن نبودم، – فکر می کنم اگر خمیر را ورز می دادم، ممکن بود اینطور به نظر نرسد. من سعی می کنم وقتی چند روز دیگر درست کردم آن را ورز دهم، بنابراین تفاوت را خواهیم دید.

یکی از برش ها را برش دادم تا مزه اش را بدهد و از جری، نوح و الی خواستم آن را امتحان کنند. جری، نوح و من همه آن را دوست داشتیم، اما آزمایش واقعی الی بود… افکار او؟ “خیلی بد نیست.” هههه من از این بابت خوشحالم! او بیشتر و بیشتر از چیزهای “عجیب” من خوشش می آید.

من چند دستور غذای گیاهی دیگر درست کردم – پوره سیب زمینی و لوبیا سبز. من می خواهم این هفته دستور پخت چاشنی و سیب زمینی شیرین را امتحان کنم.

این کباب چیزی نیست که من کاملاً از آن لذت ببرم، اما مطمئناً به اندازه کافی خوب بود که دوباره درست کنم. فکر می کنم به طعم قوی تری نیاز داشت. طعمش خیلی ملایم بود از آنجایی که واقعاً فقط مربوط به چاشنی هاست، من دستور العمل های دیگر را امتحان خواهم کرد. من خیلی بافتش را دوست داشتم و می‌خواستم راهی برای توصیف آن بیاندیشم. من فقط از جری پرسیدم و هر چیزی که به دست آوردیم باعث شد که واقعاً زشت به نظر برسد!

برخی از مقایسه‌هایی که به آن فکر کردیم: برش‌های گوشت در یک شام منجمد. هرزنامه ها؛ هات داگ محکم؛ بولونیا جری گفت: “تقریباً هر گوشت مشکوکی که فکرش را بکنید.” هاهاهاها! من نمی توانم به مقایسه ای فکر کنم که آن را ناخوشایند به نظر نرساند. تصور می‌کنم اگر برش‌های بسیار ضخیم گوشت ناهار تهیه کنید، بافتی مشابه آن خواهد داشت.

در کل، من خیلی دوست داشتم این را درست کنم! برای من خیلی غریبه بود و واقعاً نمی دانستم چه انتظاری داشته باشم. من تا به حال سیتان را ندیده بودم چه برسد به اینکه طعم آن را چشیده باشم. من بسیار تحت تاثیر بافت قرار گرفتم. طعم خوب بود، اما کمی بیش از حد ملایم – فکر می کنم باید پررنگ تر باشد. با این حال، رفع آن با چاشنی های مختلف آسان است. من هنوز از ظاهر مرمری آن مطمئن نیستم، اما پس از چند آزمایش بیشتر متوجه خواهم شد.

من قطعا یک کباب دیگر برای روز شکرگزاری درست خواهم کرد – من فقط یک دستور غذای متفاوت با چاشنی های قوی تر را امتحان خواهم کرد. اگر دستور پخت سیتان «بوقلمون» خوب را می شناسید، لطفاً به من اطلاع دهید!