اجرا برای کوکی ها: بررسی دستور غذای گیاهی: بیکن کاغذ برنج


بگو چی؟ بیکن کاغذ برنجی؟ وقتی این دستور غذا را در کتاب دستور پخت خود توسط سام ترنبول به نام وگان بدون سر و صدا (لینک وابسته به آمازون) دیدم، فوراً فهمیدم که باید آن را امتحان کنم. چون به هیچ وجه نمی‌توانستم تصور کنم که کاغذ برنج مزه و/یا حسی شبیه بیکن داشته باشم. او نوشت که بیکن کاغذی برنج در اینترنت طوفانی شد، اما من هرگز در مورد آن نشنیده بودم! بنابراین ممکن است برای همه شما یک مفهوم جدید باشد یا نباشد. قطعا برای من بود.

به ندرت به ذهنم می رسد که وقتی دستور پخت جدیدی از یک کتاب می پزم، ممکن است نتوانم به دستور غذا در اینجا لینک بدهم، که به نوعی هدف از نوشتن این پست ها را شکست می دهد. خوشبختانه، بعد از اینکه این را درست کردم، توانستم دستور غذا را به صورت آنلاین پیدا کنم. این در سایت Turnbull نیست (مزه مرغ نیست) بلکه در سایتی به نام The Recipe Link وجود دارد. میگه دستورش با اجازه توی اون سایت استفاده شده پس امیدوارم همینطور باشه. هیچ چیز مرا به عنوان یک وبلاگ نویس دیوانه تر از زمانی نیست که کسی محتوای من را بدزدد. به هر حال، دستور غذا را می توانید در اینجا پیدا کنید (در انتهای پست دوباره به آن لینک خواهم داد).

خوب، پس… بیکن کاغذ برنجی. من حتی قبل از درست کردن آن هرگز کاغذ برنج را لمس نکرده بودم، بنابراین به نوعی هیجان زده بودم که یک ماده جدید را امتحان کنم. و فهمیدم که کاغذ برنج خیلی باحاله! آنها شبیه تورتیلا هستند، فقط به اندازه کاغذ نازک هستند، بسیار سفت تر، و زمانی که خیس می شوند، بسیار چسبنده هستند.

مواد تشکیل دهنده “بیکن” به اندازه کافی ساده است: کاغذ برنج (بدیهی است)، مخمر تغذیه ای، روغن پخت و پز، سس سویا، دود مایع، شربت افرا، پاپریکا دودی و پودر سیر. من از قبل همه چیز در خانه داشتم به جز کاغذ برنج (که در بخش آسیایی کروگر پیدا کردم). (بعد از گرفتن عکس متوجه شدم که پاپریکا معمولی را به جای دودی گرفته بودم، اما قبل از تهیه ماریناد آن را خاموش کردم – بنابراین در واقع از پاپریکا دودی استفاده کردم.)

همانطور که می دانید، من همیشه دوست دارم دستور العمل ها را دقیقاً همانطور که نوشته شده است دنبال کنم. با این حال، من نتوانستم کاغذ برنج بسیار بزرگ پیدا کنم، بنابراین تنها بسته ای را که پیدا کردم خریدم.

برای شروع، فقط فر را از قبل گرم کنید و یک ورقه پخت را با کاغذ روغنی بپوشانید.

سپس در یک ظرف کوچک مسطح، همه چیز را به جز کاغذ برنج با هم مخلوط کرده و خوب هم بزنید. (در این مرحله بوی بسیار خوبی خواهد داشت!)

بله، گاهی اوقات چیزها را با چاپستیک هم می زنم – در این شرایط عالی کار نمی کند!

برای قسمت بعدی از یک تخته برش بزرگ استفاده کردم. دستور غذا می گوید برای داشتن بهترین بافت از سه ورق کاغذ برنج که روی هم چیده شده اند استفاده کنید. برای این کار، کافی است سریع کاغذ برنج را زیر آب بکشید، آن را کنار بگذارید، ورق دیگری را زیر آب بکشید و سپس آن را روی اولی قرار دهید. این کار را برای بار سوم انجام دهید تا سه ورق کاغذ برنج در یک پشته به هم چسبیده باشید.

این یک پشته از سه بعد از مرطوب شدن و قرار دادن آنها روی هم است

آنها بسیار چسبنده خواهند بود، بنابراین از تا زدن آنها خودداری کنید. (بپرس از کجا می دانم.)

از آنجا، کاغذ برنج را به صورت نوار برش می دهید (من هر پشته را به شش نوار برش می دهم). به نظر من استفاده از برش پیتزا برای برش راحت‌تر است. پس از برش، یک تکه را بردارید (که از نظر فنی سه تکه کاغذ برنج است که روی هم چیده شده است، اما در این مرحله به یک تکه چسبیده است)، آن را در ماریناد فرو کنید، مطمئن شوید که همه چیز را پوشانده است، و سپس آن را روی آن قرار دهید. کاغذ پوستی

دستور غذا می گوید که انگشت خود را در امتداد هر قطعه بکشید تا اضافی آن پاک شود. وقتی این کار را انجام دادم، فکر می‌کنم این کار را خیلی سخت انجام دادم زیرا تقریباً چیزی جز نفت باقی نمانده بود. بنابراین بعد از آن، من مطمئن شدم که مقداری از قسمت ضخیم ماریناد را نیز به صورت تصادفی روی آنها بگذارم (که در دستور العمل پیشنهاد شده است). بعداً خوشحال شدم که این کار را کردم.

من در مجموع از ۱۲ ورق کاغذ برنج استفاده کردم و چهار پشته درست کردم. و این مقدار مناسب برای مقدار ماریناد من بود. شما آنها را فقط به مدت ۸-۱۰ دقیقه بپزید، و من اجازه دادم ۱۰ دقیقه بپزد تا حالت ترد بیشتری داشته باشد (به هر حال امیدوارم اینطور باشد). قبل از پخت این شکلی بود…

وقتی بیکن کاغذ برنجی در فر بود، آشپزخانه بوی کاملاً خوشمزه ای می داد. و وقتی نگاهی به آن انداختم، از اینکه چقدر خوب به نظر می رسید واقعا شگفت زده شدم. بعد از حدود ۱۰ دقیقه، آن را بیرون کشیدم و این شکلی بود:

نقاط کوچکی که ماریناد ضخیم تر بود را ببینید؟ بله، این بهترین بخش است!

میخواستم همین الان یه تیکه بخورم که هنوز داغ بود و دودهای مقدس -خوشمزه بود!! بسیار ترد بود اما در عین حال آن جویدن ظریف بیکن را داشت. بعداً متوجه شدم که وقتی خنک می‌شود ترد می‌شود – و همین باعث می‌شود که خوردن میان‌وعده آن‌قدر راحت باشد. اگر بیکن جویدنی را دوست دارید، پیشنهاد می‌کنم از چهار تکه کاغذ برنجی استفاده کنید و/یا برای مدت زمان کمتری بپزید.

طعم تعادل کاملی دارد – دودی، کمی شور، با کمی شیرینی بسیار ناچیز. من از نوح خواستم آن را امتحان کند و من واقعاً متعجب و (و ناامید) شدم که او در مورد آن دیوانه نیست. نوح بیشتر و بیشتر به خوردن غذاهای گیاهی علاقه نشان می دهد و او بسیار آماده است تا چیزهایی را امتحان کند، اما او این یکی را دوست نداشت.

هر چند شوکه کننده از همه شوکرها، الی آن را دوست داشت! او حتی بعد از خوردن یک لقمه تردید نکرد تا بقیه را در دهانش فرو کند و به من بگوید چقدر خوب است و قطعاً دوست دارد دوباره آن را درست کنم. این ELI است که فکر می‌کند غذای وگان “خشن” است ؛)

من اصلا تعجب نکردم که جری آن را دوست داشت. او گفت که این رقیب توفوی فلفل لیمویی است که او خیلی دوست دارد و از من خواست که طرز تهیه آن را به او نشان دهم تا بتواند به جای خوردن چیپس یا چیز دیگری آن را به عنوان میان وعده درست کند. شنیدن آن برای گوشم مانند موسیقی بود، هاهاها. من قطعاً می‌توانم ببینم که یک دسته بزرگ از اینها درست می‌کنم، درست مثل چیپس‌های سیب‌زمینی.

جوی داشت اطراف را بو می کشید در حالی که من داشتم تمیز می کردم، بنابراین تصمیم گرفتم ببینم آیا او یک قطعه دوست دارد یا خیر. حیوانات خانگی ممکن است در مورد برخی از مواد گیاهی (احتمالاً به این دلیل که حیوانات خانگی گوشت دوست دارند!) کمی مبهوت کننده باشند. اما جوی مطمئناً علاقه مند بود. و او آن را دوست داشت!

چه گیاهی هستید یا نه، من به شدت توصیه می کنم این را امتحان کنید! نام آن در واقع “بیکن کاغذی برنج بسیار خوب” است – و قطعاً همینطور است. اینم لینک دستور غذا و چون می‌خواهم مطمئن شوم که او اعتبار دریافت می‌کند، در اینجا پیوندی به سایت Turnbull وجود دارد که طعم آن مانند مرغ نیست. من در واقع هر دو کتاب او را خریدم زیرا همه چیز را خیلی دوست داشتم.

من کنجکاو هستم که دیگران چه فکری می کنند، پس اگر آن را امتحان کردید به من اطلاع دهید!


همچنین، من قصد دارم این را برای چند روز پست کنم، اما در نهایت تصمیم گرفتم ادامه دهم و لیست آرزوهای آمازون را برای تیم کراس کانتری خود تهیه کنم. بچه ها در کلاس های سوم تا پنجم هستند و من دوست دارم وقتی به نقاط عطف خاصی رسیدند به آنها جایزه بدهم. چند سال پیش، فهرست آرزوهای آمازون یک موفقیت بزرگ بود و بچه ها از جوایز هیجان زده شدند. بنابراین، اگر تمایل دارید، لطفاً آن را بررسی کنید. و اگر شما علاقه مند به اهدای چیزی هستید (چه در لیست یا در غیر این صورت) از شما بسیار سپاسگزارم. در اینجا پیوند به لیست آرزوها وجود دارد: لیست آرزوهای بین کشوری. (محصولات برای من ارسال می شود، بنابراین نگران ارسال نباشید. و نگران نباشید، من عکس ها را ارسال می کنم!)