اجرا برای کوکی ها: بررسی دستور العمل گیاهخواری: قابلمه پای قابلمه


اسپویلر: HOLY COW این خیلی خوب بود!

من برای مدت طولانی در مقابل ساخت این دستور العمل مقاومت کردم، حتی اگر آن را چاپ کرده بودم و با یک Post-I پرچم گذاری کرده بودم. من آماده خرید یک کیسه فرهای سویا نبودم، در حالی که مطمئن نبودم که آنها به هدر می روند یا خیر. فرهای سویا اساساً همان پروتئین گیاهی بافت دار (TVP) هستند، اما به جای خرد شدن، تکه های پرپشت تر هستند.

در اینجا یک مقایسه است:

TVP چیه؟ این فقط از آرد سویا ساخته شده است (پس از برداشتن چربی از سویا)، و سپس به نوعی آنها را به شکل این خرده های هوادار یا، که در این دستور غذا می گوید، فر (یا تکه) در می آورند. اگر واقعاً عجیب به نظر می رسد، اما شما تقریباً همسن من هستید، حتی ممکن است قبلاً آن را خورده باشید! من این را فقط در بزرگسالی یاد گرفتم، اما آن پیتزاهای مستطیلی کافه تریا را دوست داشتم – آنها با پنیر ساده یا با “گوشت” می آمدند.

گوشت، من همیشه تصور می کردم، گوشت گاو بسیار ریز است. همیشه زیر پنیر بود. موذی! این در واقع پروتئین گیاهی بافت بود. وقتی این واقعیت جالب را فهمیدم، برخی از کرامبل ها را خریدم تا در خانه امتحان کنم (مدت ها قبل از اینکه گیاهخوار شوم) و دقیقاً همان چیزی بودند که به یاد داشتم. یک چیز نوستالژیک در آنها وجود دارد.

به هر حال بالاخره تصمیم گرفتم یک کیسه فرهای سویا بخرم. (و طبیعتاً وقتی می خواستم به آنهایی که خریدم لینک بدهم، آنها دیگر در آمازون موجود نیستند. آنها مارک آنتونی هستند. اما مارک های مختلف زیادی در آمازون وجود دارد.)

بعد از رسیدن آنها، من همچنان در مقابل تهیه این دستور العمل مقاومت می کردم، زیرا شامل مراحل بسیار زیادی بود. این به سوپ خامه‌ای خامه‌ای خانگی «مرغ» نیاز دارد (مانند خامه تغلیظ شده سوپ مرغ که در قوطی می‌خرید). برای این کار باید برخی از مواد را با هم بپزید و سپس آنها را به یک سوپ بسیار خامه ای تبدیل کنید.

این دستور همچنین به پودر بویلون سبزیجات نیاز دارد و طبیعتاً پیوندی به آن دستور نیز وجود دارد. من قبلا از پودر بویلون در دستور العمل های دیگر استفاده کرده ام و باید بگویم که واقعاً خوب است. خوشبختانه، من قبلاً یک دسته از آن را در انبار داشتم.

هنگامی که خامه سوپ “مرغ” و پودر آبجوش را تهیه کردید، می توانید به دستور پخت پای قابلمه ای بروید.

خوب، من یک دختر بسیار کوچک آماده و فقط یک گلدان هستم. اما من فرهای سویا را خریدم و هوای امروز (هوای خنک، خنک، کمی نسیم) باعث شد فکر کنم که امروز روز خوبی برای یک دیگ پای قابلمه است. دستور غذا را می توانید در Plant Power Couple پیدا کنید (در انتهای پست دوباره به آن لینک خواهم داد).

مواد خامه سوپ مرغ و پای قابلمه رو جمع کردم…

آب، عدس قرمز، بادام هندی، پودر قورمه سبزی، شیرینی پفکی، سیب زمینی، سبزیجات مخلوط منجمد، فرهای سویا، نمک، فلفل و پودر پیاز.

پودر قورمه سبزی را می توانید در همین سایت اینجا پیدا کنید. حتی اگر علاقه ای به تهیه این پای قابلمه ای ندارید، یا حتی اگر گیاهخوار یا گیاهخوار نیستید، مطمئناً ارزش درست کردن را دارد. چون خامه سوپ «مرغ» که میخواهم آن را توضیح دهم به آن نیاز دارد. و این چیزی است که می توانستم از یک کاسه بخورم و تمیز لیس بزنم. بوی خانه را شگفت انگیز کرد و پسرها به آشپزخانه آمدند تا بپرسند من چه چیزی درست می کنم. من هنوز به پای قابلمه نرسیده بودم!

حتی اگر وگان یا گیاهخوار نیستید، باید این جایگزین را برای سوپ مرغ تغلیظ شده امتحان کنید. (دستور غذا را در اینجا تهیه کنید.) کاملاً ارزش این زحمت را دارد. و به خودی خود طعم شگفت انگیزی دارد. برای درست کردن آن، کافی است آب، عدس قرمز، بادام هندی، پودر قورمه سبزی و نمک دریا را در یک قابلمه ترکیب کنید. سپس آن را روی اجاق بگذارید تا بجوشد و حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد.

سپس آن را در مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا یکدست شود. این همان نقطه ای است که بچه ها به آشپزخانه آمدند و پرسیدند چه بوی خوبی دارد؟ من یک مزه کردم و تقریباً کل پای قابلمه را کنار گذاشتم. من آماده بودم کل دسته این را بخورم!

قرار است آن را در یخچال قرار دهید تا غلیظ شود، اما من قصد داشتم بلافاصله کیک قابلمه ای را درست کنم و بگذارید کمی استراحت کند و سپس آن را داخل پوسته بریزید تا بپزد. (فقط سعی می کنم برای شام وقت بگذارم.)

در نهایت … آماده برای تهیه پای قابلمه. وقتی شروع به درست کردن سوپ کردم، شیرینی را از فریزر بیرون آوردم تا آب شود. من قبلا هرگز از خمیر پف دار استفاده نکرده بودم، اما با آن آشنا بودم. اکثر مارک های خریداری شده از فروشگاه ها گیاهی هستند (از روغن به جای کره استفاده می کنند)، اما اگر به دنبال یک وگان هستید، فقط مواد تشکیل دهنده را بررسی کنید. این برند مزرعه پپریج گیاهی است.

دستور تهیه «دو سیب زمینی بزرگ، پوست کنده و مکعبی کوچک» را می‌طلبد – چون «بزرگ» و «کوچک» همه نسبی هستند، من فقط حدس زدم. من از سیب زمینی طلایی یوکان استفاده کردم، زیرا این سیب زمینی مورد علاقه ماست و همیشه مقداری در دست دارم. من پوستشونو نگرفتم چون پوستشون خیلی نازک هستن ولی به اندازه سیب زمینی هاش براون یخ زده تکه تکه کردم. (در نگاه به گذشته، دفعه بعد آنها را کمی بزرگتر می برم، مانند اندازه تاس.)

این دستور مخصوص مقدار آبی بود که برای آب پز کردن سیب زمینی استفاده می کنید که به نظر من عجیب بود اما نمی گوید که سیب زمینی ها را قبل از اضافه کردن مواد دیگر آبکش کنید. پس امیدوارم درست باشه!

هنگامی که سیب زمینی ها به جوش آمدند، سبزیجات یخ زده، خامه سوپ مرغ، نمک، فلفل، پودر پیاز و فرهای سویا را اضافه کنید. این دلیلی است که من یک وبلاگ نویس مواد غذایی نیستم – من از قسمت های “زشت” آشپزی عکس می گیرم.

باید بگویم، من برای اضافه کردن مقدار کامل نمک (۲ قاشق چایخوری) بسیار مردد بودم. بین آن و نمک موجود در پودر جوش و نمک در سوپ، داشتم به این فکر می کردم که چگونه این قطعاً فشار خون من را از محدوده “پایین” خارج می کند، هاها.

بعد از خاموش کردن حرارت کمی غلیظ شد.

من فکر می کردم که شیرینی به اندازه یک تابه ۹×۱۳ باشد، اما احتمالاً ۹×۹ مربع است. من متوجه نشدم که باید آن را منتشر کنم. من از ریختن هر نوع خمیری متنفرم، زیرا باید پیشخوان را خیلی خوب تمیز کنم، و سپس دوباره آن را خراب کنم. سپس متوجه شدم که این ورقه های پخت سیلیکونی چقدر مفید هستند! آنها بالاخره کمی استفاده می کنند.

من آن را در یک قابلمه ۹×۱۳ برداشتم، یک میلیون سوراخ با یک چنگال ایجاد کردم و سپس به مدت ۱۵ دقیقه (فقط پوسته پایین) پختم.

سپس فیلینگ را روی آن ریختم. می خواستم عکس بگیرم اما نور خیلی تاریک بود، بنابراین ظرف را برداشتم تا به جزیره بروم – و کاملاً فراموش کردم که تازه آن را از فر بیرون آورده بودم. من تقریباً مطمئن هستم که دیگر اثر انگشت روی انگشتانم نیست.

در آخر روی آن را با لایه دوم شیرینی پوشانده و در مرکز آن چند شکاف بریدم تا بخار خارج شود.

در دستور گفته شد که ۲۰ دقیقه دیگر بپزد، اما من بعد از ۳۵ دقیقه آن را بیرون آوردم – بعد از ۲۰ دقیقه هنوز در وسط خام به نظر می رسید.

در این مرحله، کل خانه بوی شگفت انگیزی می داد – نمی توانستم صبر کنم تا غذا بخورم. مادر مقدس. خوشمزه بود! من ناراحت شدم که بچه‌ها اینجا نیستند تا آن را امتحان کنند و به ما بگویند که چه فکری می‌کنند، اما امیدوارم باقیمانده‌ها را امتحان کنند. من فکر می کنم که خمیر پفکی در هنگام گرم کردن مجدد آنقدر خوب عمل نمی کند، که بسیار بد است. دفعه بعد احتمالاً دستور غذا را نصف می کنم مگر اینکه بچه ها هم بخواهند آن را بخورند.

به طور کلی، این دستور العمل قطعا برای من و جری برنده بود. و به نوعی سه در یک است (پودر آبگوشت، خامه سوپ مرغ و پای قابلمه). هر سه دستور العمل فوق العاده هستند!

دستور پخت پات پای را می توانید در Plant Power Couple پیدا کنید. (این پست به دستور العمل های پخت و پز و سوپ نیز پیوند دارد)