آیا یک گاو مرتع پایدارتر است؟


آیا چرا گوشت گاو پایدار است؟ طرفداران می گویند چنین است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ به همین دلیل من به درستی گوشت گاو تغذیه شده با علف را ارگانیک نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” کاملاً گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

به نظر من ، یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون آنکه توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای یکسان آنها به خطر بیفتد. به عبارت دیگر ، نسل های آینده هنوز هم سیاره ای برای زندگی خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از ردپای محیطی یک محصول امروزی ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو در کارخانه از نظر زیست محیطی دور است (به ذکر مسائل اخلاقی و بهداشتی که ارائه می دهد). برآورد فائو این است که دامها در 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از منابع انسانی و بیش از 50 درصد در صورتی که فقط به کشاورزی و جنگلداری توجه کنیم ، سهم دارند. اما در مورد گوشت گاو یا مرغ گاو چطور؟ مدافعان می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای غذا رشد نمی کنند و حمل نمی شوند ، از حشره کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و کمتر به سوخت های فسیلی در مقایسه با گاوهای مزرعه کارخانه وابسته است.

اینها البته مزایایی هستند. اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف واقعاً “پایدار” می رسد ، من آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو علف خوار در مقابل گوشت گاو غلات

اول ، تفاوت بین مراتع (مراتع) و غلات (مواد اولیه یا کارخانه ها) گوشت گاو چیست؟

گاوهای فیدلوت در ابتدا از مراتع از علف تغذیه می کنند تا زمانی که از مادر خود جدا شوند. سپس آنها را “به پایان می رسانند” (به این معنی که آنها به سرعت وزن می شوند تا برای کشتار آماده شوند) حدود 120 روز ، در طول رژیم غذایی با ذرت یا غلات. این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای علفی تا آخر عمر در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گوساله صد در صد علفی گواهی شده و گوشت گاوخوار که بیشتر مرتع پرورش می داد ، اما برای افزایش سریع وزن با رژیم غذایی غلات شروع یا به پایان رسید تفاوت وجود دارد.

مراتع در حال رشد برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو مرتعی دوام نمی آورد. در واقع ، تغییر به یک مدل تغذیه شده با علف می تواند نتایج بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که 1 پوند گوشت گاو برای تولید به حدود 1800 گالن آب نیاز دارد ، وقتی آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، کشت دانه برای تغذیه آنها و غیره را در نظر بگیرید.

یک گاو 100 grass تغذیه شده با چمن برای رسیدن به وزن ذبح خود بیشتر از یک گاو پرورش داده شده در کارخانه ، که به سرعت توسط دانه چاق می شود ، نیاز دارد. این بدان معناست که گاوهای چرا صرفاً به دلیل طول عمر بیشتر آب بیشتری مصرف می کنند.

2. هنوز به زمین بسیار بیشتری نیاز دارد.

گاوهای پرورش یافته در کارخانه در علوفه بسته بندی می شوند – تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما اگرچه گاوهای مرتعی از این سناریو اجتناب می کنند ، اما نحوه پرورش آنها نیاز به زمین بیشتری برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ روی زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس برآورد چرخه زندگی گاوهای مختلف در سال 2015 ، گاوهایی که از علف تغذیه می کنند به 41 درصد زمین بیشتری نسبت به گاوهای دانه دار نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنای زمین کمتر برای کارخانه های ترشح زغال سنگ است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری ساکن در محیط مربوط می شود. هنگامی که گونه ای دیگر در منطقه ای یافت نمی شود ، به صورت محلی منقرض می شود. هنگامی که دیگر در هیچ جایی یافت نمی شود ، گونه منقرض شده تلقی می شود.

چرای گاوها تهدیدی برای حیوانات بومی و گوشتخواران منطقه است. متأسفانه بسیاری از زمین های کره زمین ، که می تواند برای حفاظت از گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گاوهای گوشتی واگذار می شود. شکارچیان بومی مانند گرگ ها اغلب برای حفاظت از دام های گیاه خوار شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز 2020 از 109 مطالعه مستقل در سال 2020 ، تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافته اند که وقتی دامها را از زمین خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر گاوها را هم اکنون بردارید ، عواقب درازمدت ناشی از مدیریت نامناسب چرا در طول قرن گذشته وجود دارد که باید به درستی درمان شوند.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاوها حیوانات نشخوار کننده هستند ، چه مرتع و چه کارخانه. این بدان معناست که آنها دارای چهار معده هستند که در یک فرآیند گوارشی پیچیده ، به نام تخمیر کامل ، دخیل هستند که به آنها اجازه می دهد مواد زائد را از بین ببرند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را دوبار می جوند و استفراغ می کنند.

مشکل این است که تخمیر داخلی منجر به گاوهای بسیار گازی می شود و مقدار زیادی متان آزاد می کند. و در حالی که گاوهای پرورش داده شده از دانه های ساده که نیاز به حداقل هضم دارند می خورند ، مراتع علفهایی را پرورش می دهند که در آن دسته از ضایعات قرار می گیرند که نیاز به هضم شکمبه دارند.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که مراتع پرورش یافته توسط مراتع 4 برابر بیشتر از گاوهای تولید شده متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهای علفی به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر هنگام ذبح 37 درصد متان بیشتر تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و اگرچه ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان با گرم کردن جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند ، گاوها نیز فقط با تنفس CO2 منتشر می کنند).

علاوه بر این ، در حالی که متان طول عمر کمتری دارد ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین دقیقاً با کمبود جو مواجه نمی شوند.

5. گوشت گاو مراتع نیاز به گاو بیشتری دارد

گزارش هاروارد 2018 در مجله منتشر شد نامه های زیست محیطی دریافتیم که اگر جهان را به سمت تولید گوشت گاو منحصراً با علف سوق دهیم ، 30 درصد دام بیشتر نیاز است تا بتوانیم با نیازهای فعلی گوشت گاو مطابقت داشته باشیم.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان گاو می شود. ناگفته نماند ، گاو مرتعی بیشتر برابر با منابع زمین و آب بیشتری است که برای پرورش آنها لازم است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو معمولی یا علف خوار ، بیشتر پروتئین گیاهی را امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توهو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر است زیرا به منابع بسیار کمتری نیاز دارند و می توانند جهان را به طور م feedثرتری تغذیه کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین غذای گوشت گاو یا گوشت محور می شود:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که می خواهند پایداری را در اولویت قرار دهند ، جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه چیز خراب نیست. در مقایسه با گاوهای گوشتی تولیدی ، گوشت گاو مرتعی دارای مزایایی است ، اما قرار دادن آن بر روی پایه پایدار کافی نیست … و می تواند برای کره زمین بدتر باشد. در عوض سعی کنید به جای گوشت گاو ، پروتئین های گیاهی بیشتری را جایگزین کنید.

وزن: آیا استدلال دیگری در رابطه با گوشت گاو گیاه خوار یا مخالف آن شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

برای اطلاع از حقایق بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی ، این پست ها را بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این توصیه الهام گرفته اید ، مطمئن باشید که یک انتخاب و برچسب #WITSKITCH انجام دهید – من می خواهم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید