آیا رژیم اتکینز کامل (هلپ کده) (۲) است

رژیم اتکینز – کامل (هلپ کده)
رژیم اتکینز , رژیم اتکینز, رژیم اتکینز pdf, رژیم دکتر اتکینز, رژیم اتکینز pdf رایگان, سایت رژیم اتکینز, رژیم دکتر اتکینز pdf, با رژیم اتکینز چقدر کم میکنیم, اتکینز, دکتر اتکینز, رژیم اتکینز, کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن, تفاوت رژیم اتکینز و کتوژنیک, رژیم اتکینز چیست, رژیم اکتینز, رژیم غذایی اتکینز, اتکینز رژیم غذایی, رژیم ادکینز, رژیم لاغری اتکینز, رژیم پروتئین, رژیم اتکینز دکتر کرمانی, رژیم اتکینز یا کتوژنیک, میوه های مجاز در رژیم اتکینز, رژیم پروتئین دکتر اتکینز, اتکینز رژیم, رژیم یک هفته ای پروتئین, اتکینز, نمونه رژیم اتکینز برای ۱۴ روز, رژیم اتکینز هفته دوم

در یک فروشگاه خوب، معمولا تمام مواد غذایی رژیم غذایی اتکینز یافت می شود. هضم پروتئین و چربی آهسته است و به همین دلیل پس از مصرف این مواد تا مدتها احساس سیری میکنید. این طرح همچنین بیان میکند که بسیاری از غذاهای موجود در رژیم غذایی؛ غذاهای با کالری منفی هستند، به این معنی که کالری کمتری نسبت به هضم دریافت میکنند.

با رژیم اتکینز چقدر کم میکنیم

این رژیم بر کنترل سطح انسولین و مزایای استفاده از کربوهیدراتهای تصفیهنشده با هضم آهسته در مقابل کربوهیدراتهایی با هضم سریع تمرکز دارد. هدف این رژیم این است که با محدود کردن دریافت کربوهیدرات بدن را مجبور به چربی سوزی کند. چربی سوزی تنها یکی از فایده های کتو است.

کسانی که با رژیم اتکینز لاغر شدن

کتو یا لوکارب؟ کدام برای شما مناسب است؟ رژیمهای بسیار سخت یا رژیمهایی که فقط بر یک ماده غذایی متکی هستند، شاید باعث کاهش وزن یا افزایش وزن خوبی شوند اما عوارض زیادی هم دارند. برای مثال، در فاز اول شما مجاز به استفاده ۲۰ گرم در روز از “کربوهیدرات خالص” هستید که ۱۲ تا ۱۵ گرم از آن، از سبزی های با فیبر بالا است؛ اما در هنگام مصرف چربی ها، حتی لازم نیست که چربی گوشت و مرغ خود را جدا کنید.

رژیم اتکینز چیست

بنابراین قندها و نشاسته های ساده مانند سیب زمینی، نان سفید و برنج را کم کرده و پروتئین ها و چربی ها مانند مرغ، گوشت و تخم مرغ را بیشتر مصرف خواهید کرد. در رژیم اتکینز نسبت به رژیمهای لاغری دیگر، پس از مصرف وعدههای غذایی احساس سیری و رضایت بیشتری خواهید کرد و در نتیجه رژیم را با رغبت و پشتکار دیگری دنبال خواهید کرد. ​This a rt᠎ic le was generated ​by G SA C​ontent G​en erator D emoversion᠎.

رژیم اتکینز Pdf رایگان

استراتژی دیگری ممکن است در یک سطح بالاتر از سطح کاربنی مانند ۳۰ یا ۴۰ گرم در روز شروع شود. برخی از کلینیک ها این مرحله را حذف می کنند در صورتی که بهتر است فرد این مرحله را نیز رعایت کند تا دچار چاقی و یا مشکلات دیگری نشود.

تفاوت رژیم اتکینز و کتوژنیک

در صورتی که در رژیم های معمولی ۴۵ تا ۶۵ درصد کالری روزانه خود را از کربوهیدرات ها دریافت می کنید، در این رژیم فقط حدود ۱۰ درصد از رژیم را کربوهیدرات تشکیل می دهد. در این سه روز میتوانید کالری دریافتی را از غذاهای دارای پروتئین زیاد تأمین کنید.

رژیم دکتر اتکینز Pdf

به عنوان مثال، سه روز اول چربی، ویتامین B12، آهن، کلسیم و چربی کمی دارد. مصرف ویتامین ها و مواد معدنی در حین رژیم توصیه می شه. برای جبران فقدان غذاهای سرشار از مواد مغذی ، رژیم غذایی اتکینز استفاده از مکمل های ویتامین و مواد معدنی را به مردم پیشنهاد می دهد.

برای آن که کمبود این مواد سرشار از مواد مغذی جبران شود، در رژیم اتکینز مصرف مکملهای مواد معدنی و ویتامینها توصیه میشود. اما در ادامه مواد غذایی مجاز و ممنوع در این رژیم را بررسی خواهیم کرد. اما مدافعان استدلال میکنند که هیچ مواد مغذی در غذاهای پر نشاسته و با هیدرات کربن بالا وجود ندارد که از جاهای دیگر نشود دریافت کرد که اغلب ترکیب بهتری هم دارند.

رژیم اتکینز هفته دوم

در این مرحله ممنوعیتی برای مصرف هیچ کدام از گروههای غذایی وجود ندارد ولی خود فرد باید جانب احتیاط را رعایت کرده و با کنترل مواد خوراکی مصرفی به حفظ و تثبیت وزن بدنش کمک کند. خوردن مقدار زیادی از ماهی های آب سرد و سایر مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ (اگر باردار هستید، از دستورالعمل FDA در مورد مصرف ماهی مطلع شوید).

کاهش وزن در رژیم GM ممکن است موقتی باشد، زیرا بیشتر وزن از دست رفته در این رژیم احتمالا به جای چربی، به دلیل از دست دادن آب بدن است. این رژیم همچنین از ذخیره چربی بدن را برای سوخت بیشتر استفاده میکند. بدن چربی ذخیره شده در سلولها را طی فرایند کتوزیس تجزیه میکند و کتون در اثر این واکنش تولید میشود.

در این رژیم باید از خوردن غذاهایی که پس از تجزیه اسیدی میشوند، خودداری کنید. این دقیقاً اتفاقی است که با کاهش خوردن گلوکز در بدن شروع میشود. به عبارت دیگر ، هنگامی که سطح گلوکز پایین است ، بدن برای تامین انرژی از ذخایر چربی خود و همچنین چربی رژیم غذایی استفاده می کند.

رژیم پروتئین دکتر اتکینز

بدن برای تامین انرژی کوتاه مدت، به سرعت از کربوهیدرات های ساده، همانند آنچه در آرد سفید یا غذاهای ناسالم وجود دارند استفاده می کند. ایجاد محدودیت در دریافت کربوهیدراتها، بدن را مجبور میکند که از سوخت جایگزین به جای این ترکیبات استفاده کند یعنی در رژیم Atkins، قندها و نشاستههای ساده مانند سیبزمینی، نان سفید و برنج سفید، همگی باید حذف شوند و پروتئینهای و چربیهایی مانند مرغ، گوشت قرمز و تخممرغ جایشان را بگیرند.

رژیم اتکینز Pdf

روزه متناوب معمولا برای کاهش وزن استفاده می شود زیرا منجر به محدودیت نسبتا آسان کالری میشود. طی سالهای گذشته بیش از ۲۰ مطالعه نشان داده اند که رژیم کم کربوهیدرات بدون نیاز به شمارش کالری برای کاهش وزن موثر هستند.

سایت رژیم اتکینز

به عنوان مثال، نشان داده شده که نوشیدنیهای قندی در افزایش وزن نقش دارند. رژیم غذایی اتکینز که به عنوان روش تغذیه اتکینز شناخته شده است، یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات می باشد. به طور کلی رژیم کانادایی یک رژیم با تغذیه نامناسب می باشد. به طور کلی همه ی افراد و مخصوصا آنهایی که بیماری هایی مثل دیابت یا ناراحتی های کلیه دارند قبل از شروع هر رژیم غذایی کاهش وزن باید با پزشکشان مشورت کنند.

در حالت کلی این رژیم به ۴ مرحله تقسیم می شود که هر کدام مواد غذایی مختلفی در خود دارند. پس برای رژیم غذایی سبزیجات و گرفتن نتیجه از آن باید مواد گیاهی سالم و مفید مصرف شود. همچنین رژیم اتکینز ۱۰۰ برای بانوان باردار نیز مناسب است، البته به شرطی که پزشک معالجشان اجازه رژیم گرفتن را داده باشد.

در این حالت متابولیت های چربی به نام کتون ها در ادرار نشان داده می شوند و می توانند با Ketostix شناسایی شوند. رژیم غذایی جنرال موتورز که امروزه در جهان به شهرت رسیده با نام GM نیز شناخته میشود. ادعای دیگر طرفداران رژیم جنرال موتورز این است که این برنامه غذایی چندان دشوار نیست و نیازی به تحمل گرسنگی زیاد ندارد.

طرفداران این رژیم ادعا میکنند که برای کاهش وزن شما باید مصرف کربوهیدرات خود را به میزان قابل توجهی پایین بیاورید، در حالی که پروتئین و چربی را به همان اندازه عادی مصرف میکنید. بسیاری از افراد با دنبالکردن رژیم اتکینز کاهش اشتها را تجربه میکنند.

دلیل اصلی این که رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن بسیار مؤثر هستند این است که، کاهش کربوهیدرات و افزایش مصرف پروتئین سبب کاهش اشتها و کاهش میزان مصرف کالری می شود. تمرکز اصلی رژیم اتکینز روی مصرف درست و متعادل کربوهیدرات ها و پروتئین و چربی ها برای کاهش وزن و سالم ماندن است.به قول این رژیم چاقی و دیگر بیماریهای مرتبط با آن مثل دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی ناشی از رژیم آمریکایی معمول است.

نویسندگان در پایان به این نتیجه رسیدند که رژیم کمکربوهیدرات یا کتوژنیک میتواند برای اشخاص چاق یا بیماران مبتلا به دیابت نوع ۲ مفید باشد؛ درعینحال نویسندگان متذکر شدند که رژیمگیرندگان باید از مصرف فیبر کافی مطمئن شوند و رژیم غذایی را با توجه به نیازهای فردی خاص خود تغییر بدهند.

هر غذا یک امتیاز هوشمند خاص دارد که به آن متصل است. همانطور که گفتیم بعضی غذا ها ممکن است پایه گیاهی داشته باشند اما ارزش غذایی ندارند. برای مثال، در فاز اول شما مجاز به استفاده ۲۰ گرم در روز از “کربوهیدرات خالص” هستید که ۱۲ تا ۱۵ گرم از آن، از سبزیهای با فیبر بالا است؛ اما در هنگام مصرف چربیها، حتی لازم نیست که چربی گوشت و مرغ خود را جدا کنید.

صبحانه: تخم مرغ و سبزیجات، سرخ شده در کره. در این رژیم علاوه بر گوشت استفاده از تخم مرغ، لبنیات و حتی فراوردهای حیوانی دیگر نظیر ژلاتین و عسل نیز ممنوع می باشد. دانشمندان دریافتند که رژیم لاغری کتو میتواند از بدن در برابر ابتلا به بیماریهایی نظیر دیابت، صرع، آلزایمر و انواع مختلف سرطانها محافظت کرده و باعث بهبود کیفیت زندگی شما شود.

مطالعه کنید » ۹۰ گیاه دارویی و ادویه بی نظیر برای سلامتی و تندرستی غذاهای کاملی که در مقدار کربوهیدرات ها بالاترهستند، مانند سیب زمینی شیرین و سایر سبزیجات ریشه ای، لوبیا / حبوبات و میوه ها، اغلب در “روزهای مصرف بالاتر کربوهیدرات”، درصورت فعال بودن شما و یا اینکه در رژیم غذایی دوره ای کربوهیدرات، توصیه می شود.

طی هفته های اول رژیم، استفاده از الکل توصیه نمیشود. نیازی به محدود کردن روغن و چربی ها ندارید، اما نمی توانید بیشتر میوه ها، نان، پاستا، دانه، آجیل یا الکل داشته باشید، و در طول روز باید هشت لیوان آب بنوشید.

ادعا بر این است که با این رژیم به مدت دو هفته چربی های لگن، کمر و ران ها آب می شود. در این دو هفته میزان پروتئین و چربی و همچنین خوردن سبزیجات مختلف توصیه می گردد. با این حال، این رژیم توصیه میکند که در سه روز اول ورزش نکنید.

رژیم نظامی یک رژیم دورهای است که در سه روز میتواند منجر به کاهش وزن ۴ تا ۵ کیلوگرمی شود. در یک مطالعهی ۸ هفتهای دیگر با این رژیم غذایی (حاوی ۷ تا ۱۴ درصد چربی) کاهش وزن متوسط ۱۶.۷ کیلوگرمی ثبت شد. ممکن است به خاطر محدود کردن غذاهای انتخاب شده کاهش وزن داشته باشید و یا به خاطر مصرف پروتئین و چربی اضافی احساس سیری کنید.

این رژیم برای افرادی طراحی شده است که ۱۸ کیلوگرم یا کمتر اضافه وزن دارند یا ترجیح میدهند دامنه انتخاب غذاییشان گستردهتر باشد. این گروه ها توصیه می کنند که رژیم غذای باید حاوی مقادیر زیاد غلات کامل، میوه، سبزیجات و مقادیر کمتر چربی های اشباع باشد.

این که آیا شما رژیم سخت کتو را انتخاب می کنید یا رژیم اصلاح شده آن، من به شما بشدت توصیه می کنم که به منظور دو برابر کردن فواید چربی سوزی رژیم غذایی کتو، شروع آن را نیز با تلاش برای روزه داری متناوب (IMF) انجام دهید. درک نحوه عملکرد این رژیم ها می تواند به فرد کمک کند تا تصمیم بگیرد که انتخاب خوبی است یا خیر.

۲-تاثیرات این رژیم روی سلامتی: دنبال کردن رژیم اتکینز باعث پیشگیری یا بهبود بعضی بیماری ها مثل سندرم متابولیک-دیابت-فشار خون بالا و بیماری های قلبی -عروقی می شود.در واقع تقریبا هر رژیمی که باعث کاهش وزن شود خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی و دیابت را هم کاهش می دهد.

برای بسیاری ، کاهش وزن خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ ، بیماری قلبی عروقی و سایر جنبه های سندرم متابولیک را نیز کاهش می دهد. به عقیده رژیم اتکینز چاقی و مشکلات سلامتی مرتبط با آن مانند دیابت نوع دو و بیماری های قلبی به دلیل نقص و خطای ناشی از رژیم های معمولی کم چرب و رژیم پرکربوهیدرات آمریکایی است .

۲۵ گرم در هفته اول مرحله دو و ۳۰ گرم در هفته دوم و هفته های بعد تا زمانی که وزن فرد کاهش پیدا کند ادامه پیدا می کند. در ادامه مصرف سبزیجات و میوهها را به همراه کاهش شدید مصرف قند و چربی افزایش خواهید داد. افرادی که این رژیم را دنبال می کنند غذاهای پرچرب و سرشار از پروتئین را به همراه سبزیجات کم کربوهیدرات استفاده می کنند.

بسیاری از غذاهایی که این رژیم غذایی توصیه میکند، سرشار از آب هستند. بهترین نوشیدنی در مرحله اول آب آشامیدنی است, در حدود ۲ لیتر در روز آب آشامیدنی تاثیر خوبی در کاهش وزن این مرحله دارد. همانطور که میدانید یکی از بهترین راه ها برای کاهش وزن حذف یا کم کردن کربوهیدراتهاست اما باید توجه داشت که حذف دائمی کربوهیدراتها می تواند برای بدن خطرساز شده و خطر بروز بعضی از بیماری ها از جمله ناراحتی های قلبی, گرفتگی رگهای قلب و سکته مغزی را افزایش دهد, بنابراین توصیه می شود که به هیچ وجه کربوهیدرات ها و مواد غذایی مانند برنج و غلات را به طور کامل حذف نکنید.

این درحالی است که افراد شرکتکننده در مطالعه در رژیم غذایی و برنامۀ ورزشی خود هیچ تغییری نداده بودند. اجازه مصرف کربوهیدرات در روند هدف دار رژیم کتو زمانی داده می شود که افراد به انجام فعالیت بدنی و حرکات ورزشی می پردازند. این رژیم بر پایه جایگزین کردن استفاده از هیدروکربنها (مواد نشاسته دار مثل نان و برنج) با پروتئین هست.

البته باید گفت که بسیاری از متخصص های تغذیه با این رژیم مخالف هستند، زیرا این رژیم لاغری متعادل نیست و بدن شما را دچار کمبود بسیاری از مواد مغذی می کند. متخصص تغذیه بر اساس سن، جنس، وضعیت سلامتی، وزن، قد و هدف شما از رژیمگرفتن بهترین رژیم را به شما معرفی خواهد کرد.

رژیم غذایی اتکینز را پزشکی بهنام دکتر رابرت اتکینز ابداع کرد. رژیم غذایی اتکینز یک برنامه ی غذایی با کربوهیدرات پایین است که در سال ۱۹۷۲ توسط رابرت اتکینز متخصص قلب ابداع شد.این رژیم مصرف کربوهیدرات ها را محدود می کند و تاکید آن روی مصرف پروتئین ها و چربی ها است.

رژیم غذایی اتکینز توسط دکتر رابرت اتکینز ابداع شد کسی که در سال ۱۹۷۲ پرفروش ترین کتاب را در رابطه با همین رژیم نوشت. اولین بار رژیم اتکینز توسط یک پزشک به نام دکتر رابرت سی اتکینز ترویج داده شد، همچنین وی نویسنده پرفروش ترین کتاب در این زمینه در سال ۱۹۷۲ بود.

از نویسنده اش می خواهم منو ببخشد و ممنون از این که زحمت کشیده و این تجربه را در اختیار مردم قرار داده. البته از آنجایی که تحقیقات روی رژیم اتکینز کمتر از ۲ سال طول کشیده است هنوز معلوم نیست در دراز مدت چه خطراتی را برای فرد ایجاد می کند.

نشاسته موجود در کربوهیدرات ها، نسبت به سبزیجات کمتر است. با این حال، در رژیم Atkins مجبور نیستید که چربی موجود در استیک خودتان را جدا کنید. حتی شما می توانید یک دستور تهیه غذای انکینز را یاد گرفته و خودتان یک غذای عالی در خانه تهیه کنید که با رژیمتان سازگار باشد.

نهار: سالاد سرآشپز تهیه شده با مرغ و بیکن و آووکادو به همراه نوشیدنی های مجاز. شام: تخم مرغ یا پروتئین بدون چربی و سبزیهای کم کربوهیدرات. در مرحله اول رژیم شما می نمی تواند مقدار زیادی میوه، نان، پاستا، دانه، آجیل یا الکل مصرف کنید ولی در عوض هر وعده می توانند پروتئینهایی مانند ماهی و صدف، مرغ، گوشت، تخم مرغ و پنیر مصرف کنند از ویژگی هایی که رژیم اتکینز دارد این است که شما می توانید روغن و چربی مصرف کنید.

همچنین تمامی رژیم هایی که مقدار مصرف کربوهیدرات را محدود می کنند مواد مغذی بدن فرد کاهش پیدا می کند و زمانی که مصرف کربوهیدرات را افزایش می دهد مشکلات فرد بهبود پیدا می کنند. علاوه بر موارد گفته شده رژیم های با کربوهیدرات پایین مصرف کربوهیدرات ها را به میزان زیادی محدود می کنند و این امر باعث کمبود مواد مغذی یا فیبر می شود که به دنبال آن فرد دچار یکسری ناراحتی ها مثل یبوست و اسهال و حالت تهوع می شود.

در حالی که نوشیدن نوشیدنی هایی مثل قهوه و چای سیاه مجاز است، اما ممکن است کافئین باعث ازدیاد ادرار شده و آب از دست بدهید. نخست، در مرحله اول رژیم به اندازه کافی آب بنوشید. این برنامه غذایی توصیه میکند که هر روز ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید تا در طول رژیم هیدراته بمانید.

زیرا که با پیروی مرحله اولیه ازاین رژیم این مقدار کاهش وزن ممکن است تا حد زیادی به میزان آب از دست رفته ی بدن نیز مرتبط باشد. لاغری و چاقی هر دو اگر از حد بگذرد میتواند مضر باشد.

این رژیم غذایی سرشار از غذاهای دریایی، گوشت پرندگان، مغزها حبوبات، میوه و سبزیجات، غلات کامل و روغن زیتون در حد متعادل است. یک وعده سرشار از پروتئین در ۳۰ دقیقه پایانی میل کنید. در هفته دوم ۳۰ گرم کربوهیدرات مصرف میشود و حدود نیم کیلوگرم کاهش وزن اتفاق میافتد و در انتهای این مرحله فرد حدود ۱ تا ۲ کیلوگرم از وزن خود را کم میکند.

کتوزیس زمانی اتفاق می افتد که گلوکز کافی برای تامین انرژی وجود نداشته باشد و بدن از چربی ها استفاده کند و این امر باعث اجتماع کتون ها در بدن شود. وقتی سطح گلوکز پایین باشد ، سطح انسولین نیز کاهش می یابد و کتوز رخ می دهد.

در این مرحله کتوز رخ می دهد به عبارت دیگر، وقتی سطح گلوکز خون پایین است، بدن از ذخایر چربی به عنوان منبع انرژی استفاده می کند. وقتی بدن از چربی به جای گلوکز برای انرژی استفاده می کند ، کتون ها می توانند قبل از استفاده بدن از سوخت آنها به عنوان سوخت موثر استفاده شوند.

این رژیم به عنوان رژیم کتوژنیک معروف است. چگونه رژیم غذایی اتکینز را در رستوران رعایت کنید؟ در رژیم لوکارب با پروتئین بالا رژیم شما باید غنی از چربی های سالم و پروتئین های باکیفیت و سبزیجات بدون نشاسته باشد. رژیم کتو می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی، از جمله کلسترول بالا و تری گلیسیرید را کاهش دهد.

افزودن پروتئین بیشتر به رژیم کاهش وزن، خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، فشار خون بالا و کلسترول را افزایش می دهد. چربی های اشباع یا بد می تواند در طولانی مدت برای سلامت شما خطرناک باشد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد.

در رژیم کتو فرد می تواند برخی سبزیجات مانند سبزیجات برگ دار و برخی از میوه ها مانند انواع توت را مصرف کند. مرحله ی ۳-آمادگی برای تثبیت وزن: در این مرحله مواد غذایی مصرفی کم کم افزایش می یابد و می توانید میوه ها و سبزیجات نشاسته دار و غلات کامل هم مصرف کنید.

این رژیم برنامه غذایی نامناسبی دارد و در طی آن به دلیل نرسیدن ویتامینها و مواد ضروری به بدن، شوک وارد میشود. پس از اینکه مرحله اول رژیم لاغری اتکینز به پایان رسید، وارد مرحله دوم میشوید. فاز دوم که به آن فاز «کاهش وزن مداوم» هم گفته میشود همچنان بر مصرف غذاهای پُر پروتئین، گوشتها و همان غذاهای فاز اول تمرکز دارد اما میزان کربوهیدرات آن ۲۵ گرم در روز میشود و این میزان به مرور افزایش پیدا میکند.

اما آنها خاطرنشان می کنند که مردم باید اطمینان حاصل کنند که از فیبر خوبی برخوردار هستند. این رژیم بهجای محدودکردن غذاهای مصرفی، زمان خوردن آنها را کنترل میکند. یک رژیم قلیایی شامل خوردن غذاهای قلیایی برای حفظ سطح pH بدن شما بین ۷.۳۵ تا ۷.۴۵ است.

هنگامی که بدن کربوهیدرات داده نمی شود برای تبدیل انرژی به توابع بدن، از چربی و پروتئین موجود در رژیم غذایی اتکینز استفاده می کند. گوشت خالص نیتروژن نیز ترجیح داده می شود. ممکن است کاهش وزن شما به دلیل محدود شدن انتخاب های غذایی شما و یا کمتر غذاخوردن به این دلیل که مقادیر اضافه پروتئین و چربی شما را مدت طولانی تری سیر نگه می دارند.

وعدههای غذاییتان را بر پایهی گوشتهای چرب و ماهیهای چرب انتخاب کنید. البته به مرور میتوانید این خوراکیها را نیز به برنامه غذاییتان اضافه کنید. رژیم اتکینز یکی از معروف ترین رژیم های دنیا برای کاهش وزن است که بر مصرف کربوهیدرات پایین تأکید دارد، اما میتوانید هر مقدار پروتئین و چربی بخورید.

قهوه و چای سبز مجاز است اما فقط بدون افزودن هیچگونه شیرینکننده. نوشیدنی هایی مانند سودا، قهوه و چای. فهرستی از غذاهای قابل قبول وجود دارد که نباید از آنها جدا شود، اما بخش هایی از بیشتر غذاها نامحدود هستند.

بدون گلوتن، گوشت کم، بدون غذاهای فرآوریشده، و بدون الکل یا کافئین، افزایش مصرف میوه و سبزیجات برای سلامتی شما بسیار مفید است، اما محدودیت ممکن است اثربخشی این رژیم را کاهش دهد. ناگفته نماند که سوسیس در رژیم اتکینز با مواد گیاهی تولید می شود که برخلاف سوسیس های گوشتی چربی کم، پروتئین و فیبر زیادی دارد.

همچنین مصرف برنج, غلات, نان و انواع کیک و شیرینی ها بدلیل میزان کربوهیدرات بالا در این مواد غذایی ممنوع است. در ابتدا و در اولین مرحله فقط از منابع غذایی که دارای پروتئین بالا می باشند، استفاده می شود و در این حالت کربوهیدارت بسیار کمی در اختیار بدن قرار خواهد داشت.

به گفته دکتر اتکینز ، بهترین کربوهیدرات ها دارای بار گلیسمی پایینی هستند. آنها بار گلیسمی پایین بار و نمره گلیسمی کمتری دارند. قبل از غذا خوردن ، سطح گلوکز پایین است ، بنابراین میزان انسولین آنها کاهش می یابد. این حالت زمانی رخ میدهد که بدن قادر به تأمین انرژی از سوختن قند(گلوکز) نباشد؛ یعنی مصرف کربوهیدرات که حاوی قند هستند باید به حداقل ممکن برسد و مصرف چربی افزایش یابد تا بدن انرژی مورد نیاز سوخت و ساز خود را از شکستن اسیدهای چرب حاصل کند.

مصرف زیاد پروتئین در رژیم غذایی پُر پروتئین که ۲۰۰ گرم در روز هست، همراه با مصرف بی رویه ی سایر منابع کالری (چربی یا کربوهیدرات)، می تونه باعث به وجود اومدن یک نوع اختلال در سوخت و ساز بدن و در نهایتا منجر به مرگ بشه.

از دست دادن وزن با هر روش تایید شده ای برای دیابت نوع و کاهش سطوح قند خون بالا مفید است، چه از طریق رژیم اتکینز یا برنامه غذایی دیگر. خوردن پروتئین با چربی بالا و سبزیجات برگ سبز آزاد است.

در واقع، یک یافته معمول این است که تمرکز بر خوردن در یک رژیم قلیایی علاوه بر رژیم غذایی کم کربوهیدرات کتو، به طور چشمگیری کمک می کند عوارض جانبی بسیاری از زنان (و همچنین مردان) محدود شود. عوارض جانبی ناشی از کتوزیس شامل حالت تهوع-سردرد-خستگی ذهنی و مشکلات تنفسی می شود.

در ضمن مشکلات به وجود آمده در آغاز این رژیم که ناشی از مصرف کم کربوهیدرات ها هستند هم به مرور حل می شوند. اما سیستم بدن انسان طوری می باشد که ابتدای تغییر دادن را کمی سخت می پزیرد، اما به مرور زمان به تغییرات ایجاده شده عادت می کند، به طبع هرگونه رژیم غذایی و یا تغییر در خورد و خوراک یا تغییر در میزان تغذیه در ابتدا کمی سخت به نظر می رسد.

هر دو رژیم، پروتکل های بسیار محدود کننده ای را دنبال می کنند اما رژیم اتکینز در مورد گروه های غذایی انعطاف بیشتری دارد. رژیم های کتو و اتکینز هر دو می توانند منجر به حالت کتوز شوند.با این حال ، در رژیم اتکینز ، فقط در مرحله اول – و گاهی اوقات در مرحله دوم – محدودیت کربوهیدرات برای حفظ کتوز مورد نیاز است.

این رژیم با اینکه محدودیت چندانی را برای مصرف چربیها مشخص نکرده است، اما به کاهش کلسترول و چربی بد منجر میشود. چون محدودیت مصرف پروتئین و چربی وجود ندارد احساس گرسنگی نیز پیش نمی آید و کم کم اشتها کم می شود .

در این فاز کاهش وزن ادامه می باید، در عین حال اشتها کنترل می شود و انرژی فرد در سطح روز بیشتر می گردد. در صورت تمایل، دیستاران می توانند به مدت طولانی ادامه دهند، تا زمانی که تحریم ها را تحمل کنند، یا اگر وزن زیادی برای از دست دادن داشته باشند.

صبحانه: املت با انواع سبزیجات به صورت سرخ شده در کره یا روغن نارگیل. روغن های توصیه شده برای سرخ کردن عبارتند از کلزا، بادام زمینی و روغن زیتون، به ویژه اگر به صورت سرد و یا فشرده شده. به همین صورت با مصرف نان های سبوس دار و علاوه بر تامین پروتئین مورد نیاز بدن، چون دارای فیبر هستند، لذا با استفاده از نان سبوس دار فیبر مورد نیاز هم در اختیار بدن قرار می گیرد.

خانمهای شیرده که به تازگی بچه دار شده اند. رژیم گیرنده مصرف کربوهیدرات را ۱۰ گرم در هر هفته افزایش میدهد تا به کندی شروع به کم کردن وزن کند. در یک مطالعه، زنانی که از رژیم دوکان پیروی میکردند، روزانه حدود ۱۰۰۰ کالری و ۱۰۰ گرم پروتئین مصرف کردند و به طور متوسط ۱۵ کیلوگرم در ۸ تا ۱۰ هفته از دست دادند.

خیر مواد گیاهی پروتئینی مثل حبوبات و عدس در رژیم دوکان جایگاهی ندارد. بعضی از مواد هم میتونن تو تهیه این نان به شکل تکمیلی وارد بشن. نویسندگان توصیه می کنند که هر نوع رژیم غذایی باید متناسب با نیازهای هر فرد تهیه شود.

برای دیابت نوع ۲، فرکانس تست قند خون متفاوت است. بقیه مراحل شامل ورود مجدد کربوهیدراتهای سالم به رژیم غذایی در حالی است که به هدفتان برای کاهش وزن نزدیک میشوید. رژیم کتو سالها برای درمان صرع استفاده میشد، اما بعدها مشخص شد که این رژیم فواید زیادی برای کاهش وزن بهخصوص کاهش وزن سریع دارد.

شما نیازی به محدود کردن روغن و چربی ندارید، اما می توانید بیشتر از میوه ها، محصولات پخته شده شیرین، نان، گوشت خوار، دانه ها، آجیل یا الکل را نداشته باشید. این رژیم غذایی، چندین گروه غذایی از جمله غلات و حبوبات، الکل و قندهای افزوده را حذف میکند و روی خوردن غذای واقعی بدون مواد فرآوریشده تأکید دارد.

پس نیازی نیست نگران این موضوع باشید که چطور باید این مواد رو توی رژیمتون بگنجونید. فاز ۲ (متعادل کننده): آجیل، سبزیجات کم کربوهیدرات و مقادیر کمی میوه رو به آرامی به برنامه غذایی خود اضافه کنید. برخی از غذاها با مقادیر کربوهیدرات قابل قبول هستند.

این رژیم غذایی متعادل نیست و ممکن است به دلیل مقادیر متفاوت درشت مغذیهایی که فراهم میکند، در برخی روزها منجر به احساس بیحالی و گرسنگی شود. وقتی فردی از رژیم اتکینز برای لاغری استفاده میکند، متابولیسم بدنش تغییر میکند و بهجای سوزاندن گلوکز، از چربی ذخیره شده در بدن به عنوان سوخت استفاده میکند؛ این تغییر کتوز گفته میشود.

شاخص گلایسمی (GI) مقیاسی است که کربوهیدراتها را از صفر تا صد درجهبندی میکند؛ معیار درجهبندی سرعت کربوهیدراتها در افزایش قند خون و میزان این افزایش پس از مصرفشان است. کربوهیدراتهای خالص شامل کربوهیدراتهای کامل به جز فیبر و الکل قند هستند. کربوهیدرات خالص از کربوهیدرات منهای فیبر و الکل های قند بدست می آید.

در این مرحله سخت، شما باید تقریباً تمام کربوهیدرات ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید، روزانه فقط ۲۰ گرم کربوهیدرات خالص، آن هم عمدتا از سبزیجات مانند مارچوبه، کلم بروکلی، کرفس، خیار، لوبیا سبز و فلفل می توانید مصرف کنید. کرفس، خیار، کدو سبز، پیازچه و تره فرنگی که در ۱ فنجان، حدود ۲ تا ۴ گرم کربوهیدرات خالص دارند.

اتکینز توصیه میکند در روز دست کم ۱۲ تا ۱۵ گرم از کربوهیدرات خود را با خوردن سالادهای سبز و سایر سبزیجات تامین کنید. رژیم اتکینز میان وعده و شیک های متفاوتی را توصیه می کند که مطابق با رژیم شما است. مصرف کربوهیدرات هایی که فیبر بالا دارند مثل غلات کامل و مواد مغذی دیگر باعث بهبود عملکرد رژیم هایی مثل اتکینز می شود.

به تدریج غذاهای سرشار از مواد مغذی به عنوان منبعی از کربوهیدرات اضافه می شوند. اتکینز از کتوز به عنوان نشانه ای استفاده می کند که مردم از چربی برای انرژی استفاده می کنند. انتظار می رود بعد از گذشت دو هفته در حدود ۵ تا ۷ کیلوگرم از وزن بدن کاهش پیدا کند.

۴- رژیم لاغری باید شامل پروتئین خالص، چربی خالص و ترکیبی از این دو باشد. برای پروتئین می توانید از غذاهای حاوی سویا استفاده کنید و مقدار زیادی آجیل و دانه میل کنید. رعایت رژیم لاغری اتکینز چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

زمانی که مقدار مصرف کربوهیدرات کم می شود کربوهیدرات خون پایین می آید که این عامل می تواند باعث به وجود آمدن عوارضی از جمله سر درد، ضعف، خستگی، یبوست، کاهش ایمنی بدن و دچار شدن سریع به بیماری هایی مانند سرما خوردگی شود. • مانند هر رژیمی، رژیم اتکینز نیز عوارضی دارد به این ترتیب که این رژیم از نظر ویتامینآ، ویتامینای، ویتامینب۱، ویتامینب۶، ویتامینب۹ و کلسیم فقیر بوده و مقدار کمی منیزیم، آهن و پتاسیم دارد.

اساس رژیم کتو شاید در نظر اول خیلی منطقی بهنظر نیاید، چون در آن مصرف کربوهیدرات بسیار کم و مصرف چربی بالا است. رژیم کتو مانند اغلب رژیم های کم کربوهیدرات با حذف گلوکز عمل میکند. رژیم کتوژنیک (به طور مختصر رژیم کتو) یک رژیم پرچرب و کم کربوهیدرات است که فواید زیادی را برای سلامت بدن انسان به همراه دارد.

ناهار: برگر اسفناج همراه با یک نان گندم کامل. ناهار: سالاد میگو با مقداری از روغن زیتون. در این مرحله ، کربوهیدرات ها بیشتر از سالاد و سبزیجات که نشاسته کمی دارند تامین می شود. رژیم مدیترانهای بهترین رژیم غذایی در دنیا و بیشتر شبیه به یک سبک زندگی سالم شامل غذاهای سالم و ورزش است که مزایای زیادی برای سلامتی دارد.

ورزش بهخصوص پیادهروی هسته مرکزی سبک زندگی مدیترانهای است. وگانیسم بیشتر یک روش زندگی و یک فلسفه است تا یک رژیم. این مرحله ادامه مرحله اول است و تنها فرق آن در این است که می توانید حدود ۵ گرم بیشتر کربوهیدرات مصرف کنید. اضافه کردن کربوهیدرات را تا زمانی که وزن در حال کاهش هست ادامه می دهید فاز ۴: تثبیت وزن برای همه عمرهدف از این مرحله تثبیت وزن و مصرف کربوهیدرات های خوب است و مصرف قندها همچنان ممنوع است.

مورد دومی که باعث کم طرفدار شدن رژیم اتکینز شد مربوط به سو تغذیه هست. ۵-به محصولاتی که مربوط به این رژیم هستند مثل کتاب های آشپزی و بیسکویت ها و شیک ها علاقه دارند. اساس این رژیم بر این تئوری است که بیشتر بیماریهای مدرن مربوط به رژیم غذایی غربی و مصرف غلات، لبنیات و غذاهای فرآوریشده است.

از آنجا که در تابستان میوهها بیشتر و متنوعتر هستند در نتیجه داشتن رژیمی مبتنی بر مصرف میوه آسانتر و ماندگارتر است. رژیم HCG باعث کاهش وزن می شود، اما مطالعات متعدد به این نتیجه رسیدهاند که کاهش وزن تنها بهدلیل رعایت رژیم غذایی بسیار کم کالری است نه هورمون HCG.

دفع شفاف معمولا در کربوهیدرات ها بسیار کم است (اما مثل همیشه برچسب ها را بخوانید). برچسب ها را چک کنید زیرا قند اضافه شده ممنوع است. مقدار کربوهیدرات مصرفی در طی روز را در این مرحله می توان افزایش داد ولی مصرف غلات و قند همچنان ممنوع است.

در این مرحله می توانید کربوهیدرات های بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید اما به دنبال کربوهیدرات سالم و پیچیده بروید و از کربوهیدراتهای ساده و فرآوری شده خودداری کنید. هر چند که برنامه رژیم کانادایی ۱۵ روزه سخت و کم کالری هستش اما تنوع غذایی در اون رعایت شده بنابراین عوارض جدی و خطرناکی رو به دنبال ندااره.

تنها انتخابی که پیش رو دارید برای وقتی که احساس گرسنگی می کنید این است که تحمل کنید تا نوبت وعده بعدی شما بر طبق برنامه غذایی از پیش تعیین شده فرا برسد ! چربی های سالم: روغن زیتون فرا بکر، روغن نارگیل، آووکادو و روغن آووکادو.

مصرف چربیهای سالم از جمله آووکادو، نارگیل، آجیل برزیلی، ماهیهای چرب و روغن زیتون در این رژیم توصیه میشود. به کسانی که رژیم اتکیز ۴۰ را دنبال میکنند، توصیه میشود که ۱۱۴ تا ۱۷۰ گرم پروتئین و ۵۶ تا ۱۱۳ گرم چربی در روز مصرف کنند.

در یک مطالعه شش ماهه روی ۶۵ شرکتکننده، کسانی که رژیم غذایی پرپروتئین داشتند، ۳.۸ کیلوگرم (۸.۴ پوند) بیشتر از کسانی که رژیم غذایی پرکربوهیدرات داشتند، وزن از دست دادند. این رژیم برای کسانی مناسب است که تا ۱۸ کیلوگرم اضافه وزن دارند.

و قبل از همه چیز باید بدانید که روشهای کاهش وزن سریع پایدار نیستند. اگرچه روزه داری متناوب برای افراد دارای تغذیه خوب و سالم بیخطر است، اما برای همه مناسب نیست. اما در سالیان اخیر فروش محصولات و کتاب های اتکینز افت پیدا کرده است.

در طی رژیم غذایی کانادایی نرسیدن مواد ضروری به بدن، به حدی زیاد است که بعد از دوره رژیم بدن دچار قحطی میشود به همین دلیل بدن تمایل بسیار زیادی به مصرف انواع مواد غذایی پیدا میکند و این تمایل به پرخوری ممکن است سبب اضافه وزن شود.

چربی ترانس: معمولا غذاهای فرآوری شده که با کلمه “هیدروژنه” در لیست مواد تشکیل دهنده ذکر شده است. رژیم غذایی خام یا خامخواری شامل مصرف غذاها و نوشیدنیهایی است که فرآوری نشدهاند، کاملا گیاهی و در حالت ایدهآل ارگانیک هستند. در مرحله القاء برخی غذاها مانند هویج، سیب و حبوبات نباید مصرف شود.

رژیم کتوژنیک چند کیلو کم میکنیمرا نباید مصرف کنید. در واقع در رژیم آمریکایی اتکینز هم ادعا میشود که شما میتوانید ۶ یا ۷ کیلو را در مدت زمان کمی کاهش دهید اما نه در یک هفته. اما به گفته یکی از متخصصین، اتکینز ساختاری ارائه میدهد که فرد وزن بیشتری کم میکند.

این برنامه غذایی ممکن است برای افرادی که ثبات بیشتری در زندگی خوددارند، بهتر باشد. رمز این عمر طولانی و سالم، سبک زندگی فعال، کنترل وزن و یک رژیم غذایی دارای میزان گوشت قرمز پایین، شکر کم و روغن اشباع کم است. باید رژیمی پیدا کنید که با سبک زندگی شما همخوانی داشته باشد تا بتوانید در طولانی مدت به آن وفادار بمانید و به اندام مورد علاقه تان برسید.

این رژیم دربردارنده مصرف گوشت قرمز، کره، خامه، پنیر و مایونز است از این جهت این رژیم جز اندک رژیم های مورد علاقه مردان به حساب می آید. رژیم غذایی دکتر کرمانی رژیم غذایی اتکینز یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات یا به قولی لو کرب است که برای کاهش وزن پیشنهاد می شود.

تنها تفاوت، اجازه افزودن هفته ای ۵ گرم هیدرات کربن خالص به برنامه تا زمانی است که فقط ۵ تا ۱۰ پوند (حدود ۲ تا ۴٫۵ کیوگرم) وزن اضافه باقی مانده باشد. آنها، دیگر فقط بر خوراکی های پر پروتئین و پر چربی تمرکز نمی کنند، بلکه، شیوه متعادل تری را در دستورات غذایی شان در پیش گرفته اند و اهمیت ترکیب هیدرات های کربن سالم و چربی را با پروتئین تبلیغ می کنند.

در این برنامه غذایی، شخص برای کاهش وزن باید به مدت یک هفته هر روز فقط از یک گروه خوراکی و مواد غذایی مصرف کند. میتوانید از پس هزینهی مواد غذایی یا نوشیدنیهای رژیمی خاص را برآیید؟ ویت واچرز در واقع یک سیستم است نه یک رژیم غذایی خاص.

توجه داشته باشید که زیادهروی در هر چیزی، عوارض خاص خود را به دنبال دارد. سایر عوارض احتمالی میتواند شامل هالیتوز، گرسنگی، کاهش روحیه و افزایش تحریک پذیری باشد. بنابراین مغز چنین افرادی انعطاف پذیری بسیار کم تری خواهد داشت.

گلیکوژن مقدار زیادی آب را در خود نگه میدارد، بنابراین از آنجایی که ذخایر گلیکوژن شما تخلیه میشود، این از دست دادن آب میتواند باعث کاهش سریع وزن شما شود. آب سودا یا آب گازدار با طعم دهنده های قند قابل قبول است.

بنابراین توصیه میکنیم مدت طولانی تحت رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک نباشید. FDA توصیه می کند روزانه ۳۰۰ گرم کربوهیدرات مصرف شود. ما در این قسمت می خواهیم به طور کامل به توضیح رژیم لاغری اتکینز بپردازیم. چند نمونه از این رژیم های غیر اصولی را در قسمت زیر برای شما بیان کرده ایم.

این فاز دو هفته طول می کشد.

در ادامه، تفاوتهای این دو رژیم غذایی بیان خواهد شد. در رژیم اتکینز این مقدار وزن در دو هفته کاسته میشود. دو مرحله حفظ وزن. این فاز دو هفته طول می کشد. او بطور متوسط ۱۲۰ تا ۲۰۰ گم پروتئین در طی روز می می کند.

بطور معمول چربی چیزی است که در رژیم های باکربوهیدرات پایین را در طول زمانی طولانی قابل تحمل می کند . رژیم لاغری اتکینز و مزایا و معایب آن : افراد زیادی در جهان برای لاغری و رسیدن به تناسب اندام تلاش می کنند و در این راستا از رژیم های مختلفی استفاده می کنند.

رژیم غذایی اتکینز مراحل مختلفی برای کاهش وزن و نگهداری دارد، که با یک برنامه غذایی کم کربوهیدرات شروع می شود. وقتی که غذا میخورید سطح گلوکز خون افزایش یافته و این امر باعث ترشح انسولین می شود. زمانی که شما به طور ناگهانی متابولیسم بدنتان را از سوخت کربوهیدرات یا گلوکز به سمت چربی و کتون تغییر میدهید، ممکن است دچار عوارض کتوژنیک شده که تاثیراتی را روی بدن شما بگذارد.

و این مسئله خصوصا زمانی که افراد وزن زیادی دارند و یا در معرض بیماری های قلبی عروقی قرار دارند خطرناک تر می شود. افرادی که سطح کلسترول بد بالایی دارند بیش از دیگران در معرض بروز حمله قلبی قرار میگیرند.

خوردن یک رژیم غذایی متعادل بدون مواد غذایی فرآوری شده منجر به کاهش وزن سالم، کاهش کلسترول بد و تری گلیسیرید بالا می شود. این رژیم ، برنامه ای آسانتر دارد که طی آن، فرد میتواند از روز اول از تمامی گروه های مواد غذایی استفاده کند.

آنها توصیه میکنند بین پنج تا هفت روز فاصله بین سیکلها وجود داشته باشد. در محدود کنندهترین مرحله از رژیم اتکینز ۲۰ یا همان مرحله اول، به رژیمگیرندگان توصیه میشود که هر روز ۱۲ ـ ۱۵ گرم کربوهیدرات خالص را از چنین سبزیجاتی تأمین کنند. در نهایت پس از اتمام برنامه یک هفتهای، رژیم GM به شما توصیه میکند که یک رژیم غذایی پرپروتئین و کم کربوهیدرات را برای کمک به کاهش وزن مصرف کنید.

این در طول این فاز کمک می کند که یبوست ایجاد شود. ۲. برای تثبیت قند خون و علائمی که ممکن است از قند خون ناشتا مانند خستگی، نوسانات خلقی و “مه غلیظ” ایجاد شود. شما همچنین باید برای برخی از عوارض جانبی قابلتوجه این رژیم غذایی مانند اسهال یا یبوست مرتبط با کتو، خستگی، تغییر خلقوخو، سردرد و بوی بددهان آماده شوید.