آیا جنبه منفی دارد؟ راهنمای دختر سیاه پوست برای کاهش وزن


سال‌هاست که از پاسخ دادن به این سوال طفره می‌روم زیرا در ابتدا از آن ناراحت بودم.

در ابتدای راه‌اندازی این وبلاگ، دیدن افرادی که اعداد سه رقمی پوندی را بدون جراحی از دست می‌دهند، غیرمعمول نبود، به این معنی که بسیاری از گفتگوهایی که توسط افرادی که وبلاگ من را به اشتراک گذاشته‌اند، شامل این عبارت بود: «شرط می‌بندم که او جراحی کرده است و او فقط دروغ می گوید.”

من افرادی را داشته‌ام که جای زخم سزارین دیده‌اند و من را متهم کرده‌اند که جراحی شکم را پنهان کرده‌ام – جای زخم سزارین به اندازه جای زخم شکم نیست، که تا جلوی کل بدن امتداد می‌یابد. بر خلاف سی. – زخمی که معمولاً به اندازه کافی پهن است تا بتواند نوزاد تازه متولد شده را بکشد – و افرادی که از دوستان قدیمی‌ام، خواهران خواهر و خانواده‌ام می‌پرسند که آیا می‌توانم آن را به تنهایی و بدون جراحی انجام دهم. سخت بود – علیرغم اینکه مرتباً در مورد چیزهایی که یاد گرفتم می نوشتم و یاد می گرفتم چگونه وزن کم کنم و آن را حفظ کنم، فقط نتوانستم از این سؤال احمقانه عبور کنم.

اما این رنجش با احساس جریحه‌دار شدن من ارتباط داشت، زیرا این یک چالش برای صداقت من بود – من در مورد چنین چیزی دروغ نمی‌گفتم. اگر چیزی باشد، اصلاً برای یک نفر جا هست او دارد او نوعی عمل جراحی کاهش وزن انجام داده است و در مورد آن و مشکلات ناشی از تلاش برای حفظ کاهش وزن خود به طور دائم صادق است، زیرا این کار آسانی نیست. اما آن شخص من نبودم – به جز دو سزارینی که داشتم، هرگز برای چیزی باز نکرده بودم.

با این حال، وقتی امروز یکی از من در کامنت های اینستاگرام در این مورد سوال کرد، در نهایت تصمیم گرفتم پاسخ دهم. تجربه من اکنون متفاوت است، تجربه من در حال حاضر متفاوت است و مشتریانی دارم که تحت نوعی عمل جراحی کاهش وزن قرار گرفته اند. الان به من مربوط نیست و می توانم آن را ببینم.

اینکه آیا یک فرد باید جراحی کاهش وزن انجام دهد یا نه یک تصمیم شخصی است و بهترین کاری که می توان بین آنها انجام داد آن شخص و دکترشون من نه. یک نقطه.

جراحی چاقی از پرخوری راحت افراد جلوگیری می کند. برخی از اشکال عمل، بخشی از معده را به طور کامل حذف می کنند. برخی دستگاهی را در داخل معده قرار می دهند تا مقدار فضای موجود برای غذا را کاهش دهند، به این معنی که شما سریعتر از آنچه در غیر این صورت پر می شوید، پر می شوید زیرا چیزی به طور دائم در داخل معده است و فضا را اشغال می کند. به همین دلیل، می تواند منجر به کاهش وزن شود – از نظر فیزیکی توانایی شما را در پرخوری آسیب می رساند، آن را ناراحت کننده و در برخی موارد دردناک می کند و بنابراین به عنوان یک بازدارنده داخلی عمل می کند.

پس از جراحی، بیماران ممکن است خود را در تلاش برای خوردن غذاهای مورد علاقه قبلی خود بیابند و به دلیل جراحی، خوردن به روشی که قبلاً مصرف می‌کردند، برایشان ناراحت کننده است. آنها نمی توانند غذای زیادی بخورند و نمی توانند آن را سریع بخورند. وقتی نمی توانید یک غذای پر کربوهیدرات را به سرعت بخورید، به طور متفاوتی وارد جریان خون شما می شود و بنابراین همان احساس “آه” ناشی از پرخوری را ایجاد نمی کند. همچنین به عنوان یک عامل بازدارنده اگر شما هم همین احساس را ندارید، و در واقع به شما صدمه می زند که در حال تلاش برای انجام آن هستید، کمتر و کمتر این کار را انجام خواهید داد.

این مزیت عمل جراحی است – بازدارنده داخلی خود رفتار.

جراحی کاهش وزن او دارد نجات جان افرادی هستند که به هر دلیلی نمی توانند زنجیره رفتارهایی را که باعث افزایش وزن آنها می شود متوقف کنند و اگر نتوانند جلوی خود را بگیرند به احتمال زیاد خودشان را به قبر اولیه می خورند. جراحی کاهش وزن، که در نهایت موانعی را در بدن شما ایجاد می‌کند که مانع از آن می‌شود که به اندازه معمول در یک جلسه غذا بخورید، افراد را از پرخوری اجباری باز می‌دارد.

و بسیاری از تحقیقات در مورد فواید این روش‌ها پس از عمل می‌تواند چیزهای زیادی در مورد غذا و تأثیراتی که رژیم فعلی ما بر مردم دارد به شما بگوید. بیماران جراحی کاهش وزن، نرخ کمتر سرطان سینه، نرخ کمتر بیماری و حوادث مرتبط با قلب (مانند سکته و حمله قلبی)، بهبود موفقیت آمیز دیابت نوع ۲ و کاهش خطر سرطان را تجربه می کنند.

این به خودی خود کاهش وزن نیست که این کار را انجام می دهد – این است کالری کمتری بخورید.

و افرادی هستند که می پرسند، “خب، آیا نمی توانم این کار را به تنهایی، به تنهایی، بدون جراحی انجام دهم؟” مطمئناً می توانید. اما اگر پزشک شما برای سلامتی شما می ترسد و فکر می کند که شما در خطر جدی هستید، پس چه تصمیمی می گیرید؟

مطمئناً من قضاوت نمی کنم. با این حال، در اینجا جای نگرانی وجود دارد.

من با زنانی صحبت کرده ام که در تلاش برای دریافت آن احساس “شاد” آهه، غذاهای مورد علاقه قدیمی خود را از طریق مخلوط کن اجرا می کنند تا بتوانند غذا را به اندازه کافی سریع وارد سیستم خود کنند تا این اتفاق بیفتد. من با زنانی صحبت کرده ام که هنوز همان وعده های غذایی و تنقلات ناسالم قبلی را فقط در مقادیر کمتر می خورند و در این فکر بودم که چرا هنوز گرسنه هستند و هنوز زودتر از حد انتظار میل به چیزی دارند. و من صریح با پزشکان مراقبت های اولیه و جراحان چاقی صحبت کرده ام که دیده اند افرادی به معده خود آسیب می رسانند زیرا هنوز پرخوری می کنند، تا جایی که معده آنها بزرگ شده یا عمل جراحی را به طور کامل تغییر داده است. اما، از آنجایی که آنها هنوز هم می توانند کم و بیش با موفقیت وزن کم کنند، انگیزه رفتار بد را ادامه می دهد – اگر کاهش وزن همچنان اتفاق می افتد، حتی با وجود تمام تقلب ها، انگیزه کمی برای تغییر رفتارهای بد یا کنار گذاشتن آنها وجود دارد. در مجموع

چیزهای زیادی در مورد جراحی کاهش وزن وجود دارد که به ما می گوید صنایع غذایی فرآوری شده نمی خواهند ما بدانیم:

۱) اینکه غذا عمداً برای تشویق پرخوری طراحی شده است.

۲) به گونه ای طراحی شده است که هر چه سریعتر مواد شیمیایی حس خوب را به مغز ما برساند.

۳) توجه کم به مقدار چربی، نمک یا شکر. و

۴) مطمئن ترین راه برای تضمین و حفظ سلامتی و وزن این است که به طور کلی از این صنعت کناره گیری کنیم.

به همین دلیل، در اینجا حقیقت واقعی در مورد جراحی چاقی وجود دارد: صرف نظر از اینکه آیا جراحی را انجام داده اید یا نه، به نوعی از رفتار درمانی نیاز خواهید داشت. چرا به رفتارهای اجباری در خوردن غذا می چسبیم؟ چرا باید پرخوری کرد؟ وقتی می خواهید “احساس بهتری داشته باشید” به جای غذا خوردن اجباری چه کاری می توانید انجام دهید؟

صرف نظر از اینکه آیا جراحی کرده اید یا خیر، همچنان باید یاد بگیرید که چگونه غذای سالم بخورید و مهمتر از همه، چگونه دلبستگی خود را به غذاهای ناسالم کنار بگذارید. باید از خود بپرسید چرا این غذاست؟و چرا من این غذا را می خواهم بلافاصله. مستقیما، وقتی این غذا رو میخورم چه حسی دارم، و آیا من به این غذا تکیه می کنم تا چیزی به من بدهد که به سختی بتوانم از راه سالم سالم به دست بیاورم؟

برای من آنجا بودن است دلیلی برای انجام ندادن جراحی، یعنی: ناتوانی در غذا خوردن نیز به معنای عدم تامین انرژی کافی برای ورزش است. یکی از ناامید کننده ترین چیزها برای من، به عنوان یک مربی، این است که باید برای مشتری که می خواهد بلند کند اما نمی تواند به گونه ای غذا بخورد که بهبودی را تضمین کند، استراتژی داشته باشم. اگر به پروتئین نیاز دارید و پروتئین یکی از رضایت‌بخش‌ترین چیزهایی است که می‌توانید بخورید، برای افرادی که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، خوردن کافی از آن، حتی اگر به پودرهای پروتئینی روی بیاورند، دشوار خواهد بود.

من می دانم که این “پس چه!؟” برای برخی از افرادی که واقعاً اصلاً نمی خواهند ورزش کنند، اما این چیز دیگری است – شما انجام خواهید داد می خواهد کار کردن، زیرا چیزی که در برابر افزایش وزن محافظت می کند خود جراحی نیست – بلکه این است ماهیچه. نگران احتمال ریزش مو نباشید. (اوه، غرور).

با جراحی چاقی، میزان متابولیسم شما کاهش می یابد بطور قابل ملاحظه ای به دلیل کاهش وزن سریع، تنها راه سالم برای بازسازی و افزایش آن است بودن است رشد عضلات؛ این کار بعد از جراحی بسیار سخت است.

درست نیست که بگوییم آیا فکر می‌کنم «ارزش آن» را دارد، زیرا این قضاوت ارزشمندی است که یک فرد باید به تنهایی با اطلاعاتی که از پزشکش دریافت می‌کند، انجام دهد. من انگشتم را روی ترازو نمی گذارم. و من فکر نمی‌کنم که مردم نباید به دنیای وبلاگ‌نویسی و رسانه‌های اجتماعی اجازه دهند که در هر صورت روی آنها تأثیر بگذارد – من افرادی را تماشا می‌کنم که فکر می‌کنم جراحی چاقی انجام داده‌اند. از لای دندان دراز می کشند ادعا می کنند که آنها به جای اینکه زیر چاقو قرار بگیرند، با یک رژیم غذایی مد روز سه رقمی را از دست دادند. من به افرادی نگاه می کنم که چکمه های کمری می فروشند که به وضوح لیپوساکشن کرده اند. و من افرادی را می بینم که ادعا می کنند جراحی چاقی آنها نجات دهنده بوده است، اما آن را از دریچه “به همه چیزهای ناسالمی که می توانم بخورم و هنوز از دست می دهم نگاه کن” آن را می فروشند.

قبل از اینکه ادامه دهم، آخرین نکته را دارم: ما باید از تمسخر جراحی کاهش وزن به عنوان نوعی «کد تقلب» یا «راه آسان» دست برداریم. ما باید از خود بپرسیم: “یک راه آسان … از چه؟” رژیمی که از مصرف بیش از حد ما استفاده می کند و اهمیتی نمی دهد که چقدر ضرر دارد؟ کشوری که تقریباً به هر طریق ممکن مراقبت های بهداشتی را از دسترس خارج می کند؟ جامعه ای که اکثریت قریب به اتفاق شهروندانش اضافه وزن دارند و با این حال نمی توانند از رسوایی مردم به خاطر اضافه وزن دست بردارند؟ ما باید خشم خود را در جهت درست متمرکز کنیم: این مردم نیستند که از هر ابزار لازم برای بقا استفاده می کنند، بلکه افراد صاحب قدرت هستند که کار را برای ما سخت می کنند.

همانطور که گفتم من انگشتم را روی ترازو نمی گذارم. من قدرت و حق قضاوت ندارم، اما این چیزی است که هستم عمل کنید می دانم: هر تصمیمی بگیری، خواهی گرفت دارد برای انجام کار، و ما در #bgg2wlarmy اینجا خواهیم بود تا از طریق آن از شما حمایت کنیم.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر